Zdrowie i Uroda

ABC pięknej cery, czyli jak skutecznie zapobiec powstawaniu zmarszczek

ABC pięknej cery, czyli jak skutecznie zapobiec powstawaniu zmarszczek

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony i wcześniej czy później pojawią się pierwsze zmarszczki. Są jednak czynniki, które znacznie przyspieszają ich tworzenie. Złe nawyki i przyzwyczajenia niekorzystnie wpływają na wygląd skóry i przyspieszają proces jej starzenia, dlatego należy koniecznie wyeliminować je z codziennego życia, by dłużej móc cieszyć się gładką i młodą cerą. Co zatem powoduje zmarszczki i jak można temu zapobiec?

Rzuć palenie, a będziesz dłużej cieszyć się nienagannie gładką cerą

Palenie papierosów to niezwykle szkodliwy dla zdrowia nawyk, który również ma znaczący wpływ na kondycję skóry. Udowodniono, że regularne palenie przyspiesza powstawanie zmarszczek, zwłaszcza głębokich bruzd na twarzy, szyi i dekolcie, jak również drobnych wokół ust i oczu.

Źle zbilansowana dieta sprzyja zmarszczkom

Zbyt dużo węglowodanów i cukrów prostych w codziennej diecie ma znaczący wpływ na prawidłową wagę ciała, ale również na kondycję skóry. Ograniczenie ich spożycia, na pewno korzystnie wpłynie na wygląd cery i zminimalizuje ryzyko przedwczesnego pojawiania się zmarszczek.

Używki nie służą skórze

Spożywanie alkoholu nie dodaje urody. Procenty powodują nadmierne odwodnienie organizmu, w tym także skóry, która pozbawiona wody szybciej się starzeje. Alkohol wypłukuje też cenne składniki, w tym witaminę A, która ma dobroczynny wpływ na wygląd cery i skutecznie walczy w wolnymi rodnikami tlenu. Jej niedobory wyjątkowo niekorzystnie wpływają na cerę.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy skutecznie upora się ze zmarszczkami

Złe nawyki przyspieszają procesy starzenia się skóry, dlatego należy koniecznie zmienić tryb życia, a przede wszystkim przy pierwszych niepokojących oznakach sięgnąć po odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe. Nie tylko zminimalizują one powstawanie zmarszczek, ale także właściwie zadbają o kondycję skóry. Dostarczają one skórze cennych składników nawilżających i odżywiających, które mają za zadanie chronić ją przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych i zachować jej młodzieńczy wygląd.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy i cery znajdziesz na Farmona.pl

Udostępnij