Zdrowie i Uroda

Czy masaż tajski wyszczuplający i modelujący sylwetkę jest skuteczny?

Czy masaż tajski wyszczuplający i modelujący sylwetkę jest skuteczny?

W przypadku nadwagi wiele osób stosuje diety i intensywne treningi fizyczne, by pozbyć się dodatkowych kilogramów. Bardzo często są to działania długoterminowe i często brakuje samozaparcia i motywacji, gdyż efekty każą na siebie czekać. Warto wtedy zastosować masaż tajski, który szybko i efektywnie wymodeluje ciało.

Na czym polega masaż tajski wyszczuplający i modelujący sylwetkę?

Jest to dość intensywna forma masażu całego ciała, który chwilami może być nieprzyjemny, lecz jest pomocny w modelowaniu sylwetki, wysmuklaniu i ujędrnianiu ciała. Masażystka używa specjalnych olejków lub kremów rozgrzewających, które przyspieszają efekty poprzez intensyfikowania działania.

Zalety masażu tajskiego

Masaż tajski wyszczuplający i modelujący sylwetkę niesie ze sobą wiele korzyści:

  1. Pomaga w redukcji cellulitu.
  2. Wyraźnie zmniejsza rozstępy.
  3. Pomaga w uelastycznieniu skóry.
  4. Aktywnie przyspiesza przemianę materii.
  5. Wspomaga usuwanie toksyn i produktów przemiany materii.
  6. W krótkim czasie wyszczupla i modeluje sylwetkę.
  7. Przynosi ulgę zmęczonym mięśniom i przeciążonym stawom.

Kto powinien korzystać z masażu tajskiego?

Masaż tajski jest zabiegiem idealnym dla osób z nadwagą, które chciałyby pozbyć się nadmiaru centymetrów w obwodzie ciała. Dzięki temu masażowi szybko zniknie nadmiar tkanki tłuszczowej oraz rozciągniętej skóry. Jest też korzystny dla kobiet po przebytej ciąży, które pragną odzyskać figurę sprzed urodzenia dziecka oraz ujędrnić skórę. Również panie pragnące pozbyć się cellulitu czy rozstępów powinny z niego skorzystać, gdyż stosowane olejki i kremy rozgrzewające przywracają właściwe mikrokrążenie i umożliwiają szybkie osiągnięcie efektów.

Polecamy: Centrum masażu tajskiego Chaiyo - Masaż wyszuplający

Przeciwwskazania do masażu tajskiego

Są sytuacje, gdy masaż tajski jest niewskazany. Należą tu: ciąża, choroby zakaźne i nowotworowe, skłonność do krwotoków, osteoporoza, złamania kości.

W przypadku walki z nadwagą i zbędnymi centymetrami warto zainwestować w masaż tajski wyszczuplający i modelujący sylwetkę, gdyż skorzysta z jego dobroczynnego wpływu nie tylko ciało i skóra, ale też psyche.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *