Budownictwo i Aranżacja

Czym kierować się przy wyborze moskitiery?

Czym kierować się przy wyborze moskitiery?

Czym kierować się przy wyborze moskitiery

W sezonie wiosenno-letnim moskitiery okienne i balkonowe cieszą się dużą popularnością. Chyba każdy zetknął się z problemem owadów wpadających do domu przez otwarte okno lub drzwi balkonowe. Odpowiednio dobrana moskitiera skutecznie rozwiązuje ten problem, zabezpieczając dom lub mieszkanie przed owadami.

Wymiary moskitiery

Przed zakupem moskitiery na okno lub drzwi balkonowe należy dokładnie zmierzyć ich wymiary. Rozmiary moskitiery najczęściej podawane są dokładnie lub w postaci wymiarów, określających do jakich drzwi balkonowych lub okien będą pasować. Zakup siatki ochronnej w nieodpowiednich wymiarach będzie skutkować tym, że powstaną szpary, wciąż pozostawiające miejsce dla owadów. Aby tego uniknąć i zapewnić sobie najwyższy poziom ochrony, warto jak najlepiej dopasować rozmiar moskitiery do wymiarów okna, jak i zamontować ją dokładnie w taki sposób, jaki został opisany w instrukcji.

Polecamy: Roletos – Sprzedaż, montaż oraz serwis moskitier

Sposób montażu moskitiery

Zestaw do montażu najczęściej posiada taśmę, którą należy przykleić do ramy okna lub drzwi balkonowych, zaś sama siatka ochronna doczepiana jest do taśmy za pomocą rzepów. Dzięki temu bez przeszkód można ją zdjąć, kiedy przestanie być potrzebna. Nieco rzadziej moskitiera przyklejana jest bezpośrednio do ramy okiennej. W takim wypadku niemożliwe jest jej ściągnięcie i ponowne użycie. Najczęściej wykorzystuje się ten sposób montażu w najtańszych egzemplarzach, dostępnych sezonowo w supermarketach.

Przeznaczenie moskitiery

Kupując moskitierę warto zwrócić też uwagę na to, do jakiego typu okien lub drzwi jest przeznaczona. Można spotkać się z moskitierami przeznaczonymi do okien otwierających się na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Niektóre siatki ochronne są jednak uniwersalne lub dostosowane wyłącznie do okien otwierających się do wewnątrz, ze względu na to, że są one popularniejsze. W związku z tym posiadacze tego typu okien zazwyczaj łatwiej znajdą odpowiednią moskitierę, podczas gdy w przypadku okien otwierających się na zewnątrz może być trudniej o dopasowane siatki ochronne.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *