Ekofiber jest tanim ekologicznym rozwiązaniem termoizolacyjnym powstałym z luźnych włókien celulozowych uzyskanych z makulatury i uwodnionych związków boru. Materiał ma szary kolor i nie posiada ulepszaczy ani żadnych lepiszczy. Jego świetne właściwości termoizolacyjne wynikają z właściwości celulozy, a dzięki strukturalnej budowie rozłożonych losowo włókien właściwości te są jeszcze lepsze.
Materiał jest z wierzchu porowaty i posiada gąbczastą strukturę, która sprzyja jego dobrej skuteczności termoizolacyjnej. Materiał jest oddychający i wykazuje właściwości podciągania kapilarnego oraz wiązania wilgoci i transportowania jej do miejsc o jej mniejszym stężeniu. Dobra wentylacja pozwala na niezwykle szybkie schnięcie materiału ze względu na ogromną powierzchnię parowania.
Dane techniczne
Ekofiber oprócz oryginalnej budowy, braku toksyczności i ekologiczności jest:
- oddychający – przy stosowaniu tej termoizolacji w przegrodach nie stosuje się paraizolacji
- odporny na grzyby i pleśnienie
- odporny na ogień – temperatura w materiale ekofiber nie przekroczy 95 stopni, tak więc chroni przed ogniem również konstrukcję budynku
- nieprzyjazny dla gryzoni i owadów
- ochroną przed korozją dla metali
- wysoka izolacyjność akustyczna
- wysoka izolacyjność termiczna
- dobra przyczepność do konstrukcji
Uhonorowany wieloma nagrodami cieszy się coraz większą popularnością, a ze względu na swoje rewelacyjne właściwości izolacji akustycznej i termicznej plasuje się na coraz wyższym miejscu w rankingu na najlepszy materiał ociepleniowy.
Sprawdź: Izolmax - Izolacje, Natrysk polimocznika, Termowizja
Właściwości
- maksymalna wilgotność do 23%
- wartość pH 7
- ilość związanej chemicznie wody w związkach impregnujących 2,73kg
- ilość związanej naturalnie wody przy wilgotności 14% 4,5kg
Zastosowanie
Ekofiber idealnie nadaje się do termoizolacji wentylowanych stropów i stropodachów, połaci dachowych, ścian, hal produkcyjnych, chłodni, czy budynków inwentarskich.
Do montażu ocieplenia potrzebny jest agregat wdmuchujący o wydajności 600kg/h, dzięki czemu izolację Ekofiber można wykonać przez wdmuchiwanie na sucho. Powinna się tym zająć profesjonalnie do tego przygotowana firma.