Gastronomia i Hotelarstwo

Jak dobrze zorganizować chrzciny?

Jak dobrze zorganizować chrzciny?

Chrzciny są wyjątkowym świętem w całej rodzinie. Stąd też wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób je zaplanować, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

O czym należy pamiętać organizując chrzciny?

Chrzciny to impreza, na którą zaprasza się więcej niż jedną osobę. W związku z tym warto przemyśleć wszystko wcześniej. Należy zastanowić się nad:

  • cateringiem,
  • ubrankiem do chrztu dla dziecka,
  • zamówieniem mszy w kościele,
  • zaproszeniem wszystkich gości,
  • ubraniem w odpowiedni sposób siebie i całej swojej rodziny.

Catering

Wydaje się, że największą uwagę należałoby przywiązywać właśnie do jedzenia, które będzie podawane gościom. Nie ma tutaj znaczenia czy wynajęta zostanie sama sala czy też uroczystość będzie miała miejsce w domu. Istotne jest, aby w prawidłowy sposób zamówić catering. Ważne jest więc by pomyśleć o:

  1. Odpowiednim menu – Należy zastanowić się nad tym, jakiego typu jedzenie zostanie podane. Najczęściej ustala się wszystko od razu, aby mieć pewność, że menu jest możliwe do zrealizowania.
  2. Podaniu ilości gości – Ważne wydaje się również podanie listy gości, którzy będą na danej uroczystości. Będzie się ona, bowiem przekładać na ilość zamawianego jedzenia.
  3. Określeniu od jakiego momentu jedzenie będzie potrzebne – Najczęściej można się spotkać z tym, że w czasie chrzcin ludzie są zapraszani już od obiadu. Co oznacza, że podany musi zostać obiad, deser i kawa czy herbata, zimna płyta i do tego jeszcze ciepła kolacja.

Zalety cateringu

Wszystkie osoby, które zastanawiają się nad tym czy opłacalne jest zamawianie cateringu doszły już zapewne do wniosku, że jest to świetne rozwiązanie. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że catering znacznie ułatwia życie. Jest to spowodowane tym, że matka, która niedawno urodziła nie musi się martwić o gotowanie wszystkiego co będzie potrzebne w czasie imprezy. Można po prostu pojechać i zamówić odpowiedni catering. poza tym okazuje się, że tak naprawdę jest to dużo korzystniejsze rozwiązanie, ze względu na brak czasu świeżo upieczonej mamy.

http://cateringdomaniowski.pl/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *