Handel i UsługiRóżne i InneUGSA.PL

Jaki najlepiej kupić żwirek dla naszego kota?

Jaki najlepiej kupić żwirek dla naszego kota?

Tukan24.pl - sklep zoologiczny online

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żwirku dla kotów. Najpopularniejszy i najtańszy jest żwirek zbrylający się, który wykonany jest z glinki bentonitowej bądź trocin. Może być zwyczajny, albo nieco lepszej jakości, czy zapachowy. Mamy też żwirki niezbrylające, które wykonane są z silikonu bądź trocin, drewna czy makulatury. Pochłaniają one ciecze i zapachy, a te roślinne ulegają biodegradacji. Żwirki różnią się ceną, zapachem, kształtem.

Najlepsze obecnie wydają się być żwirki niezbrylające, które nie wymagają od nas kilkukrotnego w ciągu dnia usuwania grudek z moczem i odchodami. Najlepiej wypada wśród nich żwirek silikonowy, który ładnie pachnie, estetycznie wygląda. Podczas rozgrzebywania tego żwirku w kuwecie przez kota, nie powstaje kurz czy brud. Żwirek silikonowy może posiadać różne zapachy, które są atrakcyjne dla kota jak i dla właścicieli, którzy nie muszą wąchać wątpliwych aromatów z odchodów. Jednak wadą żwirku silikonowego jest jego cena, która jest dość wysoka. Dlatego też najczęściej kupujemy najtańszy, glinkowy żwirek zbrylający. Kosztuje kilka złotych, jednak zużywa się on znacznie szybciej, brudzi łazienkę i kota.

W ogólnym rozrachunku zakup droższego, silikonowego niezbrylającego się żwirku może być po prostu bardziej opłacalne. Pamiętajmy jednak, że ostatecznym kryterium wyboru żwirku jest nasz kot. Jest to dość wybredne zwierze, które może po prostu nie akceptować jednego rodzaju żwirku, a lubić inny. Warto przetestować wtedy różne rodzaje żwirku i wybrać ten, który nam i pupilowi będzie najbardziej pasował.

Wybór odpowiedniego żwirku można dokonać za pośrednictwem Internetowego sklepu zoologicznego Tukan24.pl na https://www.tukan24.pl/zwirki-c-2_30.html

Udostępnij