Gastronomia i HotelarstwoUGSA.PL

Kuchnia polska w najlepszym wydaniu

Kuchnia polska w najlepszym wydaniu

Restauracja Pod Baranem

Kuchnia polska bez wątpienia przeżywa swój wielki renesans. Coraz więcej słynnych szefów kuchni i postaci medialnych związanych ze sztuką kulinarną promuje zalety tradycyjnej kuchni polskiej, która zachwyca podniebienia smakoszy na całym świecie. Podkreśla się przede wszystkim prostotę naszych rodzimych dań, przywiązanie do regionalnych tradycji i wykorzystanie wszystkiego tego, co daje nam natura wokół nas. Takie podejście do gotowania jest nie tylko rozsądne, ekonomiczne i ekologiczne, ale również daje doskonałe efekty smakowe.

Hołdowanie tradycji i pielęgnowanie przepisów dawnej polskiej kuchni to naczelne wartości, które przyświecają właścicielom restauracji Pod Baranem w Krakowie. Jest to niezwykłe miejsce, które znajduje się w bezpośredniej bliskości Wawelu, a więc w samym centrum miasta. Takie położenie niewątpliwie ma duży wpływ na rodzaj kuchni oraz jakość przygotowywania potraw w tym miejscu. Szef kuchni stawia na najwyższą jakoś składników oraz staranne przygotowanie, które sprawia, że tamtejsze menu jest tak wspaniałe. Restauracja Pod Baranem posiada wielu stałych, oddanych klientów, którzy wracają tam wielokrotnie by spróbować tradycyjnych potraw polskiej kuchni. Warto również podkreślić, że dobrze znane potrawy zostały tam nieco odświeżone, tak aby nadać im nieco europejskiej nowoczesności i lekkości, która jest tak bardzo pożądana w dzisiejszych czasach.

Restauracja Pod Baranem
Restauracja Pod Baranem – zdjęcie wnętrza

Zatem odwiedzając restaurację Pod Baranem w Krakowie, nie musimy się obawiać ciężkostrawnych, tłustych potraw, które niekorzystnie wpłyną na nasze zdrowie. Niemniej jednak w menu znajdują się sztandarowe dania kuchni polskiej, jak również pewne europejskie standardy, które przypadną każdemu klientowi do gustu. Szef kuchni oczywiście specjalizuje się w pewnych potrawach jak na przykład żurek staropolski, czy też śledzie po krakowsku. W restauracji Pod Baranem polska kuchnia znajduje najlepszą realizację. Warto odwiedzić to niezwykłe miejsce, by przekonać się, że tradycja kuchni polskiej ma się naprawdę dobrze.

Udostępnij

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.