Zdrowie i Uroda

Przeszczep tłuszczu – czy to bezpieczne?

Przeszczep tłuszczu – czy to bezpieczne?

Podczas różnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej wykorzystuje się różne substancje i preparaty, które wstrzykuje się w ciało lub twarz. Jest to na przykład kwas hialuronowy, toksyna botulinowa czy osocze bogatopłytkowe, czyli specjalnie spreparowana, wcześniej pobrana od pacjenta krew. Szczególny rodzaj wypełnienia tworzy zaś własny tłuszcz, który także można wykorzystywać do różnego rodzaju zabiegów.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Podawanie niektórych preparatów poprzez wstrzykiwanie ich pod skórę może być ryzykowne, na przykład ze względu na niebezpieczeństwo pojawienia się alergii czy nawet zatorów w żyłach. W przypadku tłuszczu takiego ryzyka nie ma. Jest to własny tłuszcz pobierany od pacjenta, a więc niemożliwe jest wystąpienie reakcji alergicznych. Nie zdarza się też, by organizm odrzucał swój własny materiał, nie trzeba zatem obawiać się, że zabiegi, podczas których wykorzystuje się przeszczep tłuszczu, nie powiodą się czy spowodują jakieś niepożądane skutki uboczne. Z tego powodu popularność tej metody stale wzrasta. Jej wielkim atutem jest też fakt, że pozwala ona na uzyskanie naturalnych efektów, nie tylko jeśli chodzi o wygląd, ale też, a może przede wszystkim, odczucia.

Do czego wykorzystuje się tę metodę?

Za pomocą przeszczepiania tłuszczu można bezpiecznie oraz skutecznie korygować rozmaite wady i defekty. Najbardziej znane jest na pewno przeszczepianie tłuszczu do piersi, co pozwala na ich wyjątkowo naturalne powiększenie. Tłuszcz pobrany na przykład z brzucha pacjentki jest znakomitym materiałem zastępczym na przykład dla sztucznych silikonów, zwłaszcza że tkanka piersi w większości składa się z tkanki tłuszczowej. Jest to więc najdoskonalszy sposób korygowania natury, przy czym drugą korzyścią jest delikatna liposukcja tego miejsca, z którego pobiera się tłuszcz.

Medycyna estetyczna wykorzystuje też przeszczepy tłuszczu do korygowania kształtu pośladków, a także do zmiany proporcji oraz odmładzania twarzy. Można wypełniać nim na przykład policzki czy czoło.

Liposukcja w Consensus Med

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *