Gastronomia i HotelarstwoUGSA.PL

Rodzinna wigilia w pałacowych wnętrzach

Rodzinna wigilia w pałacowych wnętrzach

Polska tradycja ze szczególnym znaczeniem traktuje wigilijną kolacje. Jest to czas, który cała rodzina powinna spędzać razem. Niestety coraz szybsze tempo życia powoduje, iż nie zawsze możliwe jest wspólne przygotowywanie wigilijnej kolacji. Popularne stają wspólne wyjazdy całych rodzin na czas świąt bożego narodzenie w czasie, których rodzina może przebywać z sobą jednocześnie korzystając z możliwości atrakcyjnego wypoczynku. Taką możliwość daje wigilia w pałacu.

Oferta ta skierowana jest zarówno do rodzin jak i do osób samotnych. W zależności od naszych planów możemy decydować się na spędzenie w pałacowych wnętrzach jedynie wigilijnego wieczoru lub całego świątecznego czasu. Fachowy personel zadba o to, aby świąteczny pobyt był niezapomnianym przeżyciem niezależnie od jego długości. Atrakcją będzie już samo spędzenie czasu w pałacowych wnętrzach ozdobionych cennymi dziełami sztuki. Pałacowy ogród będzie natomiast niezastąpionym miejscem zabaw dzieci.

Zgodnie z tradycją wigilijna kolacja powinna składać się z dwunastu potraw w tym z kilku zawierających ryby w różnych postaciach. Kucharze zadbają, aby wigilia w pałacu stałą się prawdziwą ucztą dla każdego wielbiciela ryb. Karp przysadzony na kilka sposobów w tym trudny w przygotowaniu, lecz niezwykle smaczny karp faszerowany z pewnością znajdzie wielu amatorów nawet w śród osób, dla których tradycyjnie przyrządzony karp zawiera zbyt wiele ości. Obok karpia z pewnością znajdzie się śledź w kilku wersjach znakomicie uzupełniający rybną ofertę. Kilka wersji kapusty z grochem pierogów z kapustą i grzybami zaspokoją każdego łakomczucha. Watro wspomnieć również o wypiekach. Cukiernicy, dla których wigilia w pałacu jest prawdziwą okazją do pokazania swojego kunsztu zaproszą na serniki i makowce z niecodziennymi dodatkami stanowiącymi prawdziwą podróż smakową.

Spędzanie wigilijnego czasu w pałacu to nie tylko sama pyszna kolacja, lecz również wspólne śpiewanie niezapomnianych polskich kolęd. Pałacowy stół zgromadzi za pewne, co najmniej kilka rodzin, które wspólnie będą wykonywać kolędy. Pomocą będzie służyć zespół muzyczny, którego członkowie pomogą w wspólnym śpiewaniu szczególnie mniej pamiętanych i rzadziej wykonywanych kolęd. Spędzenie czasu w historycznych pałacowych wnętrzach, wystawna kolacja podawana w reprezentacyjnej jadalni przez kelnerów w strojach z epoki oraz kolędowanie sprawią, iż wigilia spędzona w pałacu stanie się jednym z najbardziej niezapomnianych przeżyć.

Wigilię w pałacu możesz spędzić w Pałacu Domaniowskim, serdecznie polecam.

boze narodzenie hotel

Jeśli już planujesz święta Wielkiejnocy zajrzyj TUTAJ

Udostępnij