UGSA.PL

W jakie kursy dla fizjoterapeutów warto zainwestować?

W jakie kursy dla fizjoterapeutów warto zainwestować?

Fizjoterapeuci biorą na siebie ogromną odpowiedzialność. Ich zadaniem jest pomoc pacjentom chorym powrócić do pełnej lub przynajmniej możliwie częściowej sprawności ruchowej. To wymaga nie tylko dyplomu ukończenia studiów. Czołowi specjaliści do sprawi fizjoterapii w Polsce doskonale o tym wiedzą i apelują do mniej doświadczonych kolegów o to, aby ciągle się dokształcali i nie oszczędzali na tym. Oto, co w tym temacie ma do powiedzenia jeden z nich:

„Pracuję w zawodzie fizjoterapeuty już od 25 lat. Na koncie mam nie tylko dyplom ukończenia studiów, ale także liczne kursy i szkolenia prowadzone przez wybitnych specjalistów z mojej branży. Kiedy wszystko ostatnio obliczyłem okazało się, że zainwestowałem w dokształcanie około 35 tysięcy złotych. Sam dyplom tak naprawdę do niczego mi się nie przydał. Otworzył mi tylko drzwi do dalszej edukacji. W szkole nauczyłem się teorii i podstaw praktycznych. Doświadczenie zdobywałem pod okiem osób z większym stażem oraz właśnie podczas szkoleń. Czy apeluję? Niekoniecznie. Jako przedstawiciel zawodu fizjoterapeuty żądam, aby na naszym rynku pracowali tacy ludzie, którzy chcą pomagać i wiedzą, że muszą zainwestować w siebie, aby móc to robić. Chęć zysku tylko szkodzi”.

W pełni się z tym zgadzamy, dlatego postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się ofercie kursów oferowanych dla fizjoterapeutów. Znaleźliśmy ich mnóstwo, ale poniższe, naszym zdaniem, są szczególnie warte swojej ceny.

IAOM. International Academy of Orthopedic Medicine

To pierwszy kurs, który pozwala poszerzyć swoje umiejętności w zawodzie. Tutaj poznać można zaczerpnąć kompleksowej wiedzy na temat współczesnych metod prowadzenia zajęć fizjoterapeutycznych. Organizacja IAOM jest niezwykle ceniona na rynku. W kadrach pracowniczych stają wybitni eksperci, którzy są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania swoich kursantów i przekazać im wiedzę niezbędną do prawidłowego wykonywania zawodu.

Krótkodźwigniowe Techniki Manipulacyjne

To doskonała opcja dla tych, którzy cenią ten specyficzny rodzaj pracy z pacjentem. Szkolenie nie należy do najtańszych, bo kursanci muszą zapłacić za nie około pięciu tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że terapia manipulacyjna przynosi niesamowicie spektakularne efekty. Już po kilku dniach od wdrożenia poznanych metod w swojej codziennej pracy można samodzielnie rozpoznać kręgi, które nadają się do manipulacji. W ten sposób zakres usług fizjoterapeuty rozszerza się a on sam może pomagać wielu osobom, które takiej formy terapii potrzebują.

Medycyna Ortopedyczna

W tym miejscu trzeba nadmienić, że nie jest to klasyczny kurs. Dzięki niemu można dokładniej poznać anatomię człowieka zaczynając lepiej radzić sobie z diagnostyką. To właśnie ona jest przecież najważniejsza i warunkuje skuteczność dalszej rehabilitacji oraz dobór odpowiednich metod względem indywidualnych potrzeb pacjenta.

Oczywiście podobnych kursów można znaleźć znacznie więcej. Każdy, kto wykonuje pracę fizjoterapeuty doskonale wie w jakim kierunku chce się rozwijać i jedno jest pewne – propozycji dla siebie na dzisiejszym rynku znajdzie mnóstwo.

Udostępnij