Gastronomia i HotelarstwoRóżne i Inne

W jakie produkty bogata powinna być dieta Twojego dziecka latem?

W jakie produkty bogata powinna być dieta Twojego dziecka latem?

Lato to specyficzny czas, a upały z pewnością nie sprzyjają myśleniu o jakości jedzenia. Nasze dzieci ten okres w roku mają zazwyczaj wypełniony licznymi atrakcjami, wycieczkami oraz podróżami. Trudno jest zadbać także o prawidłową dietę w szkole. Warto poświęcić trochę czasu i dołożyć wszelkich starań aby dieta dziecka latem była odpowiednia. Jak to zrobić? Przede wszystkim dowiedzieć się, jak powinna wyglądać prawidłowo zbilansowana dieta.

Zdrowo, smacznie, kolorowo i lekko

W każdej diecie bardzo ważna jest sezonowość warzyw i owoców. Dzieciaki uwielbiają kolory, a tych latem mamy pod dostatkiem, co znacznie ułatwia komponowanie posiłków. Podczas, gdy pogoda rozpieszcza słońcem i jest ciepło, ważne aby posiłki były lekkie. Idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju zupy krem oraz chłodniki, ale również sałatki owocowe, młode warzywa z wody czy gotowane na parze, grillowane ryby oraz chude mięsa. Dieta dzieci powinna być bogata przede wszystkim w witaminy, minerały, a także zdrowe tłuszcze.

Woda

Woda to podstawa zbilansowanej diety każdego człowieka. Latem kiedy dokuczają upały, dostarczanie odpowiedniej ilości płynów jest niezbędnego do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania organizmu. Należy o nie zadbać przede wszystkim u dzieci oraz osób starszych.

Jedzenie w szkole

Lato, to także czas, który dzieci spędzają chociaż w jego części w szkole. Nigdy do końca, tak na prawdę nie wiemy, co i w jakich ilościach zjada w ciągu dnia będąc w szkole nasze dziecko. Największym problem są słodycze, słodkie napoje oraz słone przekąski sprzedawane właśnie w szkolnych sklepikach. Świetnym rozwiązaniem jest firma cateringowa. Na rynku istnieją i z powodzeniem funkcjonują firmy, które zajmują się głównie lub tylko dostarczaniem prawidłowo zbilansowanych posiłków dla uczniów.

Co raz więcej dyrekcji i nauczycieli w szkołach zdaje sobie sprawę z tego jak ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci, jest odpowiednio zbilansowana dieta. Dzięki temu catering dla szkół staje się coraz bardziej powszechny. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne przede wszystkim dla dzieci, ale także dla rodziców, którzy mają pewność, że dziecko odżywia się poza domem prawidłowo.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *