UGSA.PL

Zabytki w Szczecinie – które są warte uwagi?

Zabytki w Szczecinie – które są warte uwagi?

Zabytki w Szczecinie - które są warte uwagi

Szczecin to jedno z piękniejszych miast w Polsce. Położone nad Odrą i jeziorem Dąbie. To miejscowość wybierana przez wielu turystów na wakacyjny wypoczynek. Jakie miejsca warto tam zwiedzić? Jakimi zabytkami może pochwalić się Szczecin?

Jednym z najciekawszych zabytków jest Zamek Książąt Pomorskich. To nie tylko miejsce warte zobaczenia ze względu na piękną, renesansową architekturę, ale także z powodu organizowanych tam wystaw, koncertów oraz przedstawień teatralnych.

Będąc w Szczecinie, warto zobaczyć również Ratusz Staromiejski. To budynek, w którym mieści się obecnie Muzeum Historii Szczecina. Można obejrzeć tam wystawy stałe, które zostały poświęcone kulturze miasta oraz jego historii.

Jedną z ciekawszych budowli jest Bazylika archikatedralna św. Jakuba w Szczecinie. To jeden z najwyższych kościołów w Polsce. Znajdują się w nim relikwie św. Wojciecha oraz św. Ottona.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza to nie zabytek, ale bardzo ciekawa budowla. Jest dość kontrowersyjna i każdy ma na jej temat własne zdanie. Warto zobaczyć ją na żywo i ocenić, czy pasuje do otoczenia, czy jest piękna, czy zbyt nowoczesna, w porównaniu do reszty budynków w tym mieście.

Nie można opuścić Szczecina bez wycieczki na Wały Chrobrego, czyli taras widokowy. Można zobaczyć stamtąd panoramę na Odrę, a także port w Szczecinie. Warto odwiedzić to miejsce także wieczorem. Najlepiej więc zdecydować się na nocleg w dogodnej lokalizacji, skąd dojazd na Wały Chrobrego będzie bardzo prosty i zajmie niewiele czasu. Dobrym wyborem będzie Hotel Rycerski.

Osobom, którym podobają się zabytkowe budynki, z pewnością przypadnie do gustu Brama Królewska. Powstała w latach 1725–1728. W 1994 przeprowadzono jej renowację. Obecnie mieści się tam pijalnia czekolady. Warto więc połączyć obejrzenie bramy ze spotkaniem z przyjacielem w miłym miejscu.

Szczecin to miasto, które spodoba się zarówno osobom lubiącym nowoczesne budownictwo, jak i zabytki. Przepiękne widoki i ciekawe budownictwo zachęcają do spędzenia urlopu właśnie tam.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *