Różne i InneTransport i Motoryzacja

3 rzeczy, o których musisz pamiętać organizując wycieczkę

3 rzeczy, o których musisz pamiętać organizując wycieczkę

Niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny, czyli czas wzmożonych wycieczek szkolnych. Wiele z nich organizowanych jest jeszcze podczas jesieni, żeby lepiej zintegrować grupę. O czym należy pamiętać organizując wycieczkę szkolną, bez względu na wiek ich uczestników?

1) Odpowiednia ilość opiekunów

Standardowo przyjmuje się, że na 15 osób przypada jeden opiekun, więc dla typowej klasy liczącej około 25 ludzi tych opiekunów powinna być minimum dwójka. Oczywiście, w przypadku mniejszych dzieci, które wymagają większej uwagi to warto zrekrutować któregoś z rodziców maluchów do pomocy.

2) Wybór miejsca

Punkt wydaje się być oczywisty, jednakże jesienią niektóre z turystycznych miejsc mogą już być zamknięte dla zwiedzających albo otwarte w innych godzinach. Tak samo wyjazd nad morze albo w góry z powodu warunków pogodowych może okazać się nieudany, warto więc mieszać ze sobą zwiedzanie zabytków, muzeum i zamków z atrakcjami na otwartym powietrzu.

3) Wybór autokaru

Trzeci punkt jest bardzo istotny w kwestii organizowania wycieczki. Trzeba wziąć pod uwagę ilość osób zdecydowanych na wyjazd i przeliczyć na ilość miejsc w busie bądź autokarze. Może lepszym rozwiązaniem będzie wynajem dużego autobusu zamiast busa i zaproszenie sąsiedniej klasy na wycieczkę? Warto pamiętać, że autokar w podróżowaniu z klasami szkolnymi jest najwygodniejszym środkiem transportu, Łatwo sprawdzić ilość osób, czy wszyscy są na swoich miejscach czy ktoś może zamarudził w czasie wolnym. Poza tym przy ograniczonym czasie autokar pozwala zobaczyć więcej, ponieważ można zrobić objazd autobusowy od zabytku do zabytku. Jest to też na pewno tańsza opcja, niż przelot samolotowy, mimo że potrwa kilkanaście godzin dłużej.

Wynajem autokaru na wycieczkę szkolną to nie tylko przewóz osób, to także kwestie oszczędnościowe i organizacyjne. Opiekun na wycieczce musi być wyczulony na bezpieczeństwo dzieci i fakt ich stawiania się w miejscu zbiórki. Taki autokar sprawdza się więc też idealnie, jako punkt orientacyjny i pozwala łatwiej odnaleźć się wycieczkowiczom w nowym miejscu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *