Gastronomia i Hotelarstwo

4 rzeczy, o które należy zadbać otwierając hotel

4 rzeczy, o które należy zadbać otwierając hotel

Posiadasz środki finansowe, które chciałbyś w coś zainwestować? Twoim marzeniem jest otworzenie hotelu? Jeśli masz wykształcenie związane z zarządzaniem lub doświadczenie w hotelarstwie, a przede wszystkim – dobrze dogadujesz się z ludźmi, to na pewno coś dla ciebie! Jednak czy wiesz, o co jeszcze musisz zadbać, otwierając hotel?

1. Warunki

Przede wszystkim twój hotel musi spełniać różne wymagania, m.in. posiadać co najmniej 10 pokoi jedno- lub dwuosobowych, odpowiednie warunki sanitarne i zaplecze kuchenne, musi również spełniać przepisy przeciwpożarowe oraz budowlane.

2. Formalności

Jakich formalności należy dopełnić, by cieszyć się własnym hotelem? Na początek musisz zgłosić swój hotel do oceny – jednym słowem twój hotel otrzyma ilość gwiazdek adekwatną do jego standardu. Ponadto musisz posiadać działalność gospodarczą lub spółkę, wybrać formę opodatkowania, zgłosić się do ubezpieczenia w ZUS oraz zakupić kasę fiskalną. Warto również zaopatrzyć się w oprogramowanie do zarządzania hotelem i otworzyć konto firmowe. Prawdopodobnie będziesz musiał także zadbać o reklamę swojego hotelu. Nie zapomnij o zatrudnieniu wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników – m.in. kucharzy, kelnerów, recepcjonistów czy sprzątaczki.

Reklama -  Producent tekstyliów hotelowych

3. Wyposażenie

Do swojego hotelu przede wszystkim musisz zakupić meble, ale ważne są również drobniejsze akcesoria. Istnieją sklepy internetowe, w których możesz kupić wszystko do hoteli: akcesoria łazienkowe, wieszaki, szczotki do ubrań i czyściki do butów, a także tekstylia do hoteli, takie jak pościel hotelowa, oraz szlafroki, kapcie i ręczniki do hoteli. Koniecznie powinieneś zakupić także mydełka czy szampony hotelowe, przydatne będą również akcesoria w rodzaju długopisów czy zapałek. Zadbaj o to, by wszystkie dodatki miały logo twojego hotelu.

4. Komfort gości

Aby goście wracali do twojego hotelu, warto zadbać o ich komfort. Dobrze byłoby stworzyć pomieszczenie relaksacyjne czy świetlicę, a przy wyposażaniu pokoi zadbać o duże łóżko z wygodnym materacem, komfortowe meble, telewizor, czajnik elektryczny czy klimatyzację. Miłym akcentem będzie również dekoracja pokoi, kwiaty w wazonach i drobne upominki dla nowych gości.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *