Handel i Usługi

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o rollup-ie

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o rollup-ie

Każdy z nas widział wolnostojące plakaty. Często pojawiają się w galeriach handlowych, na targach, na korytarzach szkół i uczelni… Te plakaty to właśnie rollupy. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

  1. Nazwa „roll up” dosłownie oznacza roladę, czyli coś zwijanego, zawijanego. Jest to najprostsza definicja tej formy reklamy i równocześnie najłatwiejsze wyjaśnienie jej działania. Roll up to plakat zwinięty w specjalnej obudowie, która połączona jest ze stojakiem. Dzięki temu można postawić go w dowolnym miejscu – na promocji, przy stoisku na targach branżowych, na chodniku przed restauracją… Wszędzie.
  2. Rollupy są bardzo praktyczne. Zwinięty roll up zajmuje bardzo mało miejsca i jest lekka. Można, więc bez problemu przenosić je, składować, przechowywać, czy też wysyłać na drugi koniec świata. Aluminiowa obudowa jest też odporna na uszkodzenia. Jeżeli chodzi o sam plakat, to jego trwałość zależy od jakości materiału na jakim została wydrukowana. Grafiki umieszczone w stojaku można również zmieniać, co wpływa na redukcję ceny całego roll up’a.
  3. Roll up jest łatwy w montażu. Każdy da radę go złożyć i to w kilkanaście sekund. Wystarczy go rozwinąć i umocować do stojaka. To banalne rozwiązanie, z którym poradzą sobie nawet osoby bez doświadczenia w tym temacie.
  4. Stojaki reklamowe mają szerokie zastosowanie. To elegancki sposób reklamowania usługi lub towaru. Dobrze się prezentują i nie szpecą otoczenia. Z tego powodu,równie dobrze można reklamować nimi menu restauracji na wynos, jak i wielką galę w operze. Są po prostu uniwersalne.
  5. Rollupy to bardzo efektywna forma reklamy. Przyciągają wzrok odbiorców. Ważne jest też, aby umieścić na nim najważniejsze informacje. Treść powinna być przejrzysta i czytelna, ażeby jak najwięcej można było z niej zapamiętać. Warto jednak, zadbać też o to, by grafika wpadała w oko. Roll up powinien robić piorunujące wrażenie. Dobrze zaprojektowana grafika jest lepszą reklamą wizualną niż ulotki. Z całą pewnością góruje nad nimi również ceną.

Jeśli chcesz zamówić profesjonalny rollup, zapozna się z ofertą Drukarni REBAN

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *