Zdrowie i Uroda

Czym jest sedacja wziewna?

Czym jest sedacja wziewna?

Sedacja wziewna jest w najprostszym możliwym ujęciu leczeniem polegającym na znieczuleniu gazem rozweselającym (N2O/O2). Należy mieć świadomość, że jest to jedna z najprostszych i najbardziej bezpiecznych form uspokojenia pacjentów, którzy w przeszłości nabyli strach przed wizytami stomatologicznymi i nie są w stanie poradzić sobie ze stresem w gabinecie dentystycznym. Na czym dokładnie polega sedacja wziewna w Krakowie? Godny uwagi jest fakt, że pierwsza wizyta u dentysty będzie miała istotne znaczenie dla późniejszego podejścia do poszczególnych zagadnień związanych ze zdrowiem jamy ustnej.

Czym jest sedacja wziewna?

Jej najważniejszym zadaniem jest zmniejszenie nie tylko dyskomfortu psychicznego, ale również lęku w trakcie zabiegu przy jednoczesnym zachowaniu świadomości pacjenta. Warto wiedzieć, że gaz rozweselający jest bezwonną mieszaniną podtlenku azotu i tlenu. Jest ona podawana przez specjalną maseczkę cechującą się owocowym zapachem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wdychanie gazu rozweselającego przyczynia się do odprężenia, a także niweluje strach.

Sedacja wziewna Kraków – kto może się na nią zdecydować?

Należy mieć świadomość, że z sedacji wziewnej może skorzystać praktycznie każda zainteresowana osoba. Ponadto znaczna większość klinik stosuje omawianą metodę u pacjentów, którzy ukończyli 3 lata. Sedacja może być bardzo pomocna w przypadku zabiegów stomatologicznych u dzieci z padaczką czy astmą.

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to niezwykle bezpieczna metoda znieczulania pacjentów. Nie będzie powodowała większych skutków ubocznych. Może jednak wystąpić po zabiegu dyskomfort w postaci nudności i senności. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie powstrzymanie się przez pacjentów od jedzenia przez około 2-3 godziny przed przyjęciem gazu rozweselającego. Osoby, które na co dzień przyjmują leki, muszą o tym fakcie poinformować stomatologa. Niektóre substancje mogą bowiem wejść w reakcję z podtlenkiem azotu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *