UGSA.PLZdrowie i Uroda

Dlaczego warto wybrać się na masaż?

Dlaczego warto wybrać się na masaż?

Pielęgnacja ciała

Masaż to jedna z metod leczenia chorób, którą stosuje się od wielu tysiącleci. Dzięki Johanowi Mezgerowi, który opisał te technikę leczniczą w sposób naukowy, masaż klasyczny ma taką formę, jak obecnie.

Masaż idealnie sprawdza się dla osób zabieganych, które mają problem ze zrelaksowaniem się. Zabieg najlepiej wykonywać co najmniej raz w miesiącu, dzięki czemu możemy odpocząć nie tylko psychicznie, ale także fizycznie.

Przygotowanie do masażu

Jeśli planujesz wybrać się na masaż, to nie musisz się do niego specjalnie przygotowywać. Jedyną istotną rzeczą będzie, aby na 1-2 godziny przed wizytą u masażysty unikać ciężkich i tłustych potraw. Przed przyjściem warto zadbać o higienę swojego ciała – na pewno należy przed masażem wziąć prysznic.

Zalety jakie płyną z masażu

Masaż klasyczny wykorzystuje się nie tylko w celach relaksacyjnych, ale i leczniczych. Szczególnie powinny korzystać z niego osoby, które cierpią na różne schorzenia takie jak bóle mięśni na przykład pleców. Jeśli wybieramy się na masaż w celach relaksacyjnych to możemy być pewni, że zostaną dodatkowo użyte preparaty do masażu np. marki Farmona Professional, a także różne olejki, które pobudzą nasze zmysły. Jeśli chodzi o pozytywne aspekty masażu, to jest ich wiele.

Przede wszystkim pielęgnacja ciała – masaż sprawi, że ujędrnimy nasze ciało a także wspomożemy walkę z cellulitem. Masaż przyspiesza wchłanianie substancji odżywczych oraz przemianę materii. Ugniatanie i oklepywanie ciała pobudza także układ limfatyczny i układ krwionośny. Dodatkowo masaż pozytywnie wpływa na układ nerwowy – łagodzi, pomaga zlikwidować skutki stresu, a także uspokaja osobę, która jest masowana. Dodatkowo po masażu zauważalna jest poprawa w mięśniach – są one bardziej elastyczne oraz ukrwione. Jeśli chodzi o stawy, stają się one bardziej ruchome i już po zakończonym zabiegu możemy zauważyć różnicę.

Mimo iż żyjemy w bardzo szybkim tempie, masaż raz w miesiącu to absolutne minimum, aby zrelaksować się i zapomnieć o wszystkich obowiązkach.

Udostępnij