Różne i Inne

Drapak dla kota, który pokocha Twój pupil!

Drapak dla kota, który pokocha Twój pupil!

Koty to przeurocze zwierzęta, jednak potrafią sporo narozrabiać. Uwielbiają biegać po domu, drapać meble czy skakać po półkach. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj drapak dla kota. Istnieją różne ich rodzaje, które posiadają mnóstwo dodatków. Taki drapak z pewnością będzie lepszy do ostrzenia pazurów niż fotel.

Czym się kierować przy zakupie drapaka dla kota?

Na pewno duże znaczenie będzie miała tutaj wielkość. Drapak musi być odpowiedniej wysokości dla naszego pupila, ale też musi znaleźć w domu miejsce, w którym się zmieści. Upodobania kotka też będą odgrywały istotną rolę. Jeśli zamierzamy kupić drapak z domkiem, mamy do wyboru wiele ich rodzajów. Te całkowicie zamknięte, półotwarte oraz takie, które są typowymi leżakami. Z samych obserwacji naszego zwierzaka, po samych miejscach, w których śpi, możemy wywnioskować odpowiedni dla niego domek.

Jakie rodzaje i wielkości mamy do dyspozycji?

Istnieją drapaki poziome, które służą tylko i wyłącznie do drapania, chociaż koty lubią też na nich leżakować. Kolejnym typem drapaków są te pionowe. Potrafią się one sporo od siebie różnić. Niektóre posiadają „schodki” wraz z miejscem do spania na szczycie, inne będą posiadały wbudowany domek dla kota. Częstym widokiem będzie piłeczka zwisająca na sznurku, która z pewnością rozładuje nadmiar energii naszej uciechy.

Który sprawdzi się w jakim przypadku?

W dużej mierze odpowiedź na to pytanie powinna znać osoba, która zna swojego kota. Jak wiadomo, niektóre koty będą wolały kosz na pranie czy naszą poduszkę, a specjalnie dostosowany dla niego domek, nie będzie go cieszył, przez co nie będzie z niego korzystał. Istnieją jednak drapaki nie z typowymi domkami, ale miejscami do leżakowania, a to może być czymś, co kotu się spodoba.

Ceny drapaków różnią się od siebie dość mocno, tak samo jak różnią się ich rodzaje. Zwykły poziomy drapak to będzie koszt około 20 złotych, ale już te pionowe z domkami, kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Te droższe jednak, z pewnością wystarczą na dłużej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *