Przemysł i Technologie

Internet dla Twojej firmy!

Internet dla Twojej firmy!

Internet dla Twojej firmy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaki internet powinieneś wybrać dla swojej firmy? Decyzja nie jest prosta… Dzisiejszy rynek jest bogaty w różne oferty wielu sieci. Każda oferta ma swoje plusy i minusy. Każda opcja jest na swój sposób zachęcająca, jednakże warto zadać sobie pytanie: Który internet dla firm sprawdzi się najlepiej?

Jakie są opcje?

Opcji jak na złość jest wiele… Do wyboru mamy internet z satelity, łącze LTE, tzw. osiedlówki, czy łącza kablowe – coraz częściej nazywane światłowodami.

Dla osób ceniących sobie niezawodność, jak i szybkość połączenia, internet z satelity bądź przez łącze LTE należy wyeliminować z marszu. Jest to dobry wybór dla miejsc niewyposażonych w znacznie szybsze i pewniejsze połączenia kablowe, jednakże firmy, które swoje działanie będą opierać na sprawnym internecie, nigdy nie powinny brać tej opcji pod uwagę

Kolejna przychodzi tak zwana „osiedlówka”. Ta opcja nazywana jest tak, ze względu na jej lokalną charakterystykę. „Osiedlówki” prowadzone są najczęściej przez osiedlowe biznesy. Choć najczęściej przykuwają uwagę konsumentów niską ceną, nie należą one do najbardziej bezpiecznych i pewnych połączeń. Częste zerwania połączenia i braki w dostawie internetu są na porządku dziennym.

Ostatnią, najbardziej pewną opcją jest łącze kablowe. Ten wariant jest najlepszym wyborem dla osób ceniących sobie szybkość, jak i niezawodność łącza. Coraz częściej zamiast zwykłego połączenia kablowego możemy znaleźć połączenia światłowodowe – te, są nieporównywalnie lepsze od tradycyjnych połączeń, począwszy od łącza LTE aż po zwykły kabel.

Zobacz: Extel - Internet dla biznesu i firm

Zaletami takiego połączenia są ogromna pojemność informacyjna i duża przepływność. Największe transmisje danych za pomocą światłowodu mogą osiągnąć prędkość nawet do 20Tbit/s. Co oznacza, że nawet przesłanie dużych plików nie będzie większym problemem dla takiej infrastruktury.

Oczywiście nie jest to opcja idealna. Internet światłowodowy jest możliwy jedynie w miejscach, które posiadają rozbudowaną sieć kabli. Warto jednak zapytać się swojego operatora, czy nasza firma kwalifikuje się do podpięcia pod taki internet.

Internet światłowodowy stoi na czołówce zarówno prędkościowej jak i technologicznej, przy porównaniu z innymi możliwymi opcjami. Każda szanująca się firma, której zależy na sprawnym i pewnym połączeniu, powinna postawić połączenie światłowodowe na pierwszym miejscu, gdyż jest to właśnie ten wybór, który sprawi, że profesjonalizm firmy pójdzie nie o krok, a o dwa do przodu.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *