Różne i Inne

Latarka Czołowa Petzl NAO – recenzja

Produkty firmy Petzl są znane na całym świecie i cieszą się uznaniem doświadczonych podróżników jak i turystów amatorów. Przez lata marka Petzl stała się niemal synonimem dla słowa „latarka-czołówka”. Poszukując idealnej latarki czołówki warto szukać produktów z najwyższej półki. Takim produktem jest z pewnością latarka czołowa Petzl NAO.

Kilka słów o konstrukcji

Czołówka Petzl NAO posiada dwie diody. Latarka posiada także dwa czujniki światła, dzięki czemu automatycznie i w błyskawiczny sposób dostosowuje moc światła w zależności do potrzeb. Zapewnia to duży komfort użytkowania przy jednoczesnym zmniejszeniu konieczności manipulacji do minimum, a także wpływa pozytywnie na czas świecenia. Latarka posiada także wielofunkcyjny wyłącznik z blokadą, uniemożliwiający przypadkowe włączenie się latarki. Zaawansowana latarka czołowa Petzl NAO, współpracuje z dedykowaną mobilną aplikacją co pozwala na zarządzanie latarką za pomocą smartfona lub tabletu.

Tryby pracy i funkcje

Latarka posiada dwa podstawowe tryby pracy

  • tryb Reactive Lighting – Tryb Reactive Lighting automatycznie zarządza siłą światła i rodzajem wiązki.
  • tryb Constant Lighting – Tryb Constant Lighting to tryb stałego natężenia światła.

a także dodatkowy tryb światła czerwonego. Czołówka Petzl NAO jest pierwszym produktem tej firmy w technologią Reactive Lighting. Oba podstawowe tryby pracy mają trzy poziomy nasilenia światła.

W zależności od wybranych ustawień i trybu pracy latarka daje następującą ilość światła:

  • Tryb Reactive Lighting – moc maksymalna: 750 lumenów
  •  Tryb stały – moc maksymalna: 530 lumenów

Ustawienia pracy latarki można spersonalizować dzięki programowi dedykowanej aplikacji mobilnej, który umożliwia:
Zaprogramowanie do 4 profili, które można uruchomić bezpośrednio z poziomu latarki.
Utworzenie do 5 poziomów oświetlenia dla danego trybu. Regulację natężenia światła, zasięgu i czasu świecenia w zależności od potrzeb.

Mocowanie i akcesoria

Latarka tkwi na głowie bardzo stabilnie. Jest to zasługa wygodnej i w pełni regulowanej opaski Zephyr (opatentowana przez firmę Petzl). Czołówka posiada także dodatkowy górny pasek dla aktywności technicznych. W opcji dostępny jest zestaw NAO + belt, dzięki któremu można odłączyć akumulator i transportować go przy pasie. Pozwala to zmniejszyć ciężar, a także daje możliwość schowania akumulatora w celu ochrony przed niską temperaturą.
Latarka czołowa Petzl NAO umożliwia także korzystanie z dodatkowych akcesoriów takich jak zapasowy akumulator ACCU NAO.

Wydajny akumulator

Latarka wyposażona jest w akumulator litowo-jonowy 2600 mAh, wydajny nawet w niskich temperaturach. Akumulator można w razie potrzeby zastąpić dwoma bateriami AAA. Czas jego pracy waha się w zależności od trybu pracy od 1,5 godziny do 12 godzin.
Ładowanie odbywa się dzięki zintegrowanej wtyczce USB (kompatybilna ze wszystkimi standardowymi ładowarkami USB),
Czołówka posiada wskaźnik rozładowania akumulatora oraz niebieski wskaźnik aktywacji Bluetooth® Smart.

Różne ceny w zależności od sklepu.

Zakres cenowy latarki jest zróżnicowany i zależy od konkretnego sprzedawcy. Najniższą ceną na jaką można trafić w internecie jest 535 zł. Cena potrafi jednak sięgnąć nawet ponad 700 zł. Produkt dostępny jest w sklepie internetowym RatWork.pl

Udostępnij