Zdrowie i Uroda

Masaż tajski po okresie ciąży

Masaż tajski po okresie ciąży

Masaż tajski po okresie ciąży

Każda kobieta będąc w ciąży marzy o tym, aby po urodzeniu dziecka móc jak najszybciej wrócić do pięknej, szczupłej sylwetki. Oczywiście, niejednokrotnie nie jest to łatwe zadanie, z tego też względu warto szukać sposobów, które nam to ułatwią. Jednym z takich sposobów jest zastosowanie masażu tajskiego.

Kiedy taki masaż może być wykonywany?

Warto mieć na uwadze, że w różnych gabinetach dostępne są różne wersje masażu w zależności od masowanych partii oraz intensywności masażu. Znajdziemy gabinety, w których zostanie nam zaproponowany masaż w momencie, kiedy jesteśmy w ciąży (zazwyczaj po skończonym pierwszym trymestrze), a w niektórych na taki masaż zapisać się w momencie, kiedy upłyną już około 3 miesiące od momentu urodzenia dziecka, tym bardziej jeśli poród zakończył się poprzez cesarskie cięcie. To świetny czas na to, aby skupić się na swoim ciele i skoncentrować się na walce z dodatkowymi kilogramami. Dzięki masażowi tajskiemu połączonemu z właściwą dietą, a także aktywnością fizyczną można osiągnąć wyznaczony cel.

Zobacz: Centrum masażu tajskiego Chaiyo - Masaż po ciąży

Na czym polega masaż tajski dla kobiet po okresie ciąży?

Masaż tajski jest wykonywany z wykorzystaniem olejków aromatycznych albo też ziołowych stempli. Podczas masażu warto skoncentrować się na tych partiach ciała, w których najmocniej zauważalna jest tendencja do odkładania się tłuszczu. W przypadku kobiet po okresie ciąży najmocniej warto się skupić na okolicy brzucha, ale masaż obejmuje także uda, biodra, stopy, mięśnie pleców, szyję oraz podbródek. Tajski masaż przede wszystkim pozwala odpowiednio odżywić i uelastycznić skórę, która poprzez okres ciąży wielokrotnie ulegała rozciąganiu. Masaż pomoże też zregenerować się tym partiom ciała, które były przez miesiące ciąży najmocniej obciążone, a więc nogi, kręgosłup czy też miednica. Warto również wspomnieć o tym, że tego rodzaju masaż jest bardzo relaksujący i na pewno warto o nim pomyśleć w kontekście tego, aby po urodzeniu dziecka w końcu zrobić coś dla siebie. Coś, co nie tylko nas odpręży, ale i pomoże nam zadbać o siebie, aby w efekcie szybko wrócić do sylwetki sprzed ciąży.


			

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *