Handel i UsługiZdrowie i Uroda

Naturalna dieta dla dziecka

Naturalna dieta dla dziecka

Naturalna dieta dla dziecka

Nikt nie rodzi się z predyspozycjami do zwiększonego spożywania słonych chipsów, wysoko przetworzonych potraw, mocno słodzonych napojów i innych niezdrowych produktów. Również nasze dzieci rodzą się nieskażone wszelką chemią dodawaną powszechnie do jedzenia. Warto utrzymywać ich dobry stan zdrowia poprzez właściwą, naturalną dietę.

Jak należy odżywiać dziecko

Rozszerzając dietę niemowlęciu, warto przyzwyczajać je do różnych nowych smaków owoców i warzyw bez doprawiania ich. Dzięki temu maluch w przyszłości również nie będzie podatny na spożywanie słonych lub bardzo słodkich przekąsek, ponieważ będzie znał i lubił zwyczajny smak warzyw i owoców. Nie przyzwyczajając dziecka do przyprawiania i używania wzmacniaczy smaków, wyświadczamy mu ogromną przysługę – dbamy o jego zdrowie od najmłodszych lat i zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym kształtując prawidłowe nawyki. Bardzo ważnym etapem dla każdego dziecka jest przedszkole. Dlatego warto wybierać takie, w którym kładzie się duży nacisk na zdrowe, ekologiczne żywienie. Catering dietetyczny Alma Verde obejmuje drugie śniadania, obiady dwudaniowe oraz podwieczorki składające się wyłącznie ze świeżych, ekologicznych produktów.

Dlaczego Alma Verde

Alma Verde to nowoczesne usługi cateringowe, oferujące catering dietetyczny dla przedszkoli. W placówkach, które nie mają dostępu do własnej kuchni, warto wybierać profesjonalne usługi cateringowe. Płacąc zawsze określoną stawkę za wyżywienie dziecka, otrzymuje się wysokiej jakości posiłki zbilansowane idealnie pod potrzeby przedszkolaka. Zawierają one dużą ilość smacznie przyrządzonych potraw warzywnych pochodzących z upraw ekologicznych, głównie sezonowych. Brak używania mrożonek czy przetworów, za to duży nacisk na kiszonki i potrawy na samodzielnie robionych zakwasach powodują zachowanie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Catering Alma Verde uwzględnia zapotrzebowanie przedszkolaków na poszczególne składniki i według tego komponuje menu na cały tydzień dla placówek przedszkolnych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *