Transport i Motoryzacja

Oryginalne części i ich zamienniki – kiedy warto stosować te drugie

Oryginalne części i ich zamienniki – kiedy warto stosować te drugie

Serwisowanie samochodu to zwykle spory wydatek, który w znacznej części związany jest z zakupem podzespołów eksploatacyjnych. Na szczęście rynek części samochodowych dostarcza właścicielom pojazdów wiele rozwiązań, dzięki którym można znacznie zredukować wydatki. Poza producentami oferującymi podzespoły na pierwszy, fabryczny montaż, jest też wiele firm, które wykonują zamienniki części oryginalnych. Często również, w jednym i drugim przypadku produkcją danej części samochodowej zajmuje się ta sama firma.

Wysoka jakość za rozsądną cenę

Ceny części zamiennych różnią się w zależności od miejsca, w których je kupujemy. Oryginalne części dostępne w autoryzowanych serwisach sprzedawane są z bardzo wysoką marżą. To powoduje, że ich cena wzrasta. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są zamienne części samochodowe, będące odpowiednikami podzespołów oryginalnych dostępnych w ASO. Korzystanie z takiego rozwiązania pozwala w istotny sposób zredukować koszty naprawy samochodów. Różnica w cenie sięga często nawet 60% z korzyścią dla części zamiennych.

Różnica polega na opakowaniu

Oryginalne części często są znacznie droższe niż ich nie oryginalne zamienniki

Zdecydowana większość podzespołów dostarczanych na pierwszy montaż wytwarzana jest przez niezależnych producentów. Oznacza to, że części samochodowe sprzedawane w ASO są produkowane na zlecenie producentów samochodów przez nieznane nam firmy. Finalnie na opakowaniu znajduje się logo producenta samochodu, ale z produkcją danej części nie miał on nic wspólnego. W tym przypadku płacimy za logo.

(Zajrzyj na:  MotoSzef.pl – Części samochodowe, płyny i oleje, kosmetyki do samochodu)

Nie każdy wie, że zamienniki są produkowane najczęściej na tych samych liniach montażowych, co tzw. oryginały, z jedną różnicą na opakowaniach brak logo producenta. W jednym i w drugim przypadku dostawcami są wyspecjalizowane firmy, które nie należą do grona dostawców na fabryczne wyposażenie. Oferowane przez nich części samochodowe wykonywane są z bardzo dobrych materiałów, posiadają także odpowiednie certyfikaty w pełni dopuszczające je do eksploatacji. Aby ominąć pośrednika, którym w tym przypadku jest producent naszego samochodu, możemy nabyć wybrane podzespoły w sklepach, czy hurtowniach sprzedających produkty pochodzące od niezależnych producentów. Oferta takich części jest niezwykle szeroka. W efekcie możemy wybrać produkt odznaczający się wysoką jakością i niską ceną. Jest to rozwiązanie, z którego warto korzystać w każdej sytuacji.

Dodatkowa korzyść

Korzystanie z zamiennych części samochodowych jest dla właściciela samochodu nie tylko gwarantem bardzo dobrej jakości. Jeżeli kierowca zdecyduje się zamontować je w autoryzowanej stacji obsługi, otrzymuje gwarancję, taką samą, jak w przypadku montowania oryginalnych podzespołów, opatrzonych logo producenta danego samochodu.

 

Udostępnij