Różne i Inne

Rosnąca popularność etnicznej biżuterii

Rosnąca popularność etnicznej biżuterii

Afryka bez wątpienia jest kontynentem, który wzbudza zainteresowanie całego świata. Dzieje się tak, ponieważ to miejsce niezwykłe, bardzo różniące się od pozostałych kontynentów. Wiele kobiet zainteresowanych Afryką zwraca uwagę przede wszystkim na nietypowy koloryt, który bardzo często pojawia się w biżuterii. Czym jeszcze charakteryzuje się biżuteria etniczna i kto powinien się na nią zdecydować?

Afrykańska biżuteria – co warto o niej wiedzieć?

Mężczyzna z Kenii i jego biżuteria
Mężczyzna z Kenii i jego biżuteria

Biżuteria z Afryki to wyroby wykonywane ręcznie. Na rynku bardzo często można spotkać biżuterię, która jest wykonana z drewna. Charakteryzuje ją naturalność oraz swego rodzaju surowość. Z drewna wykonywane są przede wszystkim bransoletki oraz naszyjniki, choć niekiedy można znaleźć także drewniane kolczyki. Kolejnym elementem bardzo kojarzącym się z afrykańską biżuterią są kolorowe koraliki. Naszyjniki z nich wykonane zazwyczaj są bardzo długie, lub też bardzo masywne. Mimo że ten rodzaj biżuterii nie zawsze jest komfortowy w noszeniu nie brakuje jej fanek, ponieważ kolorowy naszyjnik wygląda imponująco i pozwala się wyróżnić na tle tłumu.

Kobiety, które są fankami elegancji, lecz jednocześnie nie mają nic przeciwko wyróżnianiu się na tle innych mogą zdecydować się na biżuterię, w której znajdują się elementy wykonane z masy perłowej. Chcąc nosić masę perłową warto postawić tylko na jeden element biżuterii, ponieważ z pewnością przyciągnie on uwagę. Widząc tak dużą różnorodność materiałów trudno się dziwić, że biżuteria etniczna cieszy się bardzo dużym uznaniem kobiet w całej Europie.

Biżuteria afrykańska – dla kogo?

Biżuteria z Afryki wydaje się idealnym dodatkiem przede wszystkim dla pań będących indywidualistkami, mających niesztampowy sposób myślenia i postrzegania świata. Ten rodzaj biżuterii z pewnością pomoże im wyróżnić na tle innych pań, które zwykle stawiają na ładną, lecz niczym się nie wyróżniającą biżuterię. Co ważne, oryginalna afrykańska biżuteria to zawsze produkty handmade, wyróżniają się zatem nie tylko wysoką jakością, ale także niebanalnym wyglądem, niektóre bransoletki, kolczyki czy naszyjniki to wręcz produkty unikatowe.

Jak zdobyć?

Faktem jest że biżuteria etniczna staje się popularniejsza, jednakże czasami możemy napotkać problemy związane ze zdobyciem prawdziwej biżuterii w Polsce. O ile w większych miastach możemy znaleźć sklepy oferujące takie produkty to w pozostałej części Polski próżno szukać takich miejsc. Wtedy z pomocą przychodzą sklepy internetowe np. Sklep-Afrykański.pl 

Udostępnij