Turystyka i Rekreacja

Rzadko odwiedzane, a warte zobaczenia miejsca w Polsce

Rzadko odwiedzane, a warte zobaczenia miejsca w Polsce

Poszukujesz ciekawego pomysłu na krajowy wyjazd? Polska obfituje w atrakcje – w wolne dni warto zejść nieco z utartych szlaków i odkrywać nowe, fascynujące miejsca. Przedstawiamy trzy propozycje fascynujących miejsc do zwiedzenia podczas wycieczki.

Książ

W Książu znajduje się jeden z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce, który zachwyca swym monumentalnym pięknem. Kompleks malowniczo położony jest na terenie parku krajobrazowego. Początki tego majestatycznego kompleksu sięgają XIII wieku – został zbudowany przez Bolka I Surowego, księcia jaworskiego. Zamek był wielokrotnie przebudowywany i stanowił siedzibę wielu koronowanych głów. Na terenie kompleksu znajduje się palmiarnia. Bardzo ciekawą opcją jest nocne zwiedzanie zamku, które pozwala poczuć jego tajemniczą atmosferę.

Wambierzyce

Inną interesującą miejscowością na terenie Dolnego Śląska są Wambierzyce – nazywane „śląską Jerozolimą”. Podróżni znajdą tu zapierające dech w piersiach Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin. To budowla wybudowana w XVIII wieku w stylu barokowym. Dla wiernych wizyta w tym miejscu będzie wspaniałym duchowym przeżyciem, niewierzący zachwycą się wyjątkową architekturą.

Wojsławice

Mała miejscowość na terenie Dolnego Śląska zachwyca przede wszystkim niezwykłym arboretum. W ogrodzie dendrologicznym możemy podziwiać ogromną kolekcję różaneczników, liliowców i azalii. Znajdziemy tu również niespotykane w innych regionach Polski gatunki bukszpanów. To idealne miejsce na relaks i romantyczny spacer.

Zaplanuj idealną wycieczkę

Wiele osób rezygnuje z odkrywania niezwykłych atrakcji naszego kraju ze względu na trudności związane z organizacją wyjazdu. Aby ich uniknąć doskonałym wyborem może być wyjazd z biurem podróży. To idealny sposób na to, by w sprawny sposób zwiedzić kilka miejscowości, a także poznać masę interesujących faktów od przewodnika. Bardzo interesujące wycieczki krajowe oferuje biuro podróży Dar-Tour. W ich ofercie znajduje się również wycieczka po najciekawszych miejscach Dolnego Śląska, obejmująca zwiedzanie Książa, Wojsławic i Wambierzyc.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *