Zdrowie i Uroda

Skuteczne sposoby na długotrwały stres. To Ci pomoże!

Skuteczne sposoby na długotrwały stres. To Ci pomoże!

Stres jest towarzyszem każdego z nas, jednak niektórzy są na niego znacznie bardziej narażeni. Jeśli jest długotrwały, negatywnie wpływa na naszą psychikę i samopoczucie, jest uporczywy i ciężko sobie z nim poradzić. Mało tego powoduje różne choroby, przyczynia się do wypadania włosów, pogorszenia stanu skóry i ogólnej kondycji organizmu.

Sposoby na redukcję stresu

Metod, które mogą nam pomóc jest wiele. Po pierwsze należy znaleźć źródło stresu i je wyeliminować. Bez tego, będzie on powracał i powodował coraz większe spustoszenie. Jeśli przyczyną jest praca, zastanówmy się nad jej zmianą. Jeżeli jest to natłok obowiązków, postarajmy się o lepszą organizację czasu. Jeżeli powodem jest inna osoba, spróbujmy rozwiązać konflikt. Po drugie pamiętaj, aby się dobrze wysypiać. Zdrowy organizm to wyspany organizm. Dobrym pomysłem są również krótkie drzemki, jeśli czujemy zmęczenie.

Bardzo ważne jest otaczanie się osobami, które mają na Ciebie pozytywny wpływ, które nie przytłaczają Cię swoimi obowiązkami. Oprócz tego warto uprawiać sport, który powoduje wydzielanie się większej ilości endorfin, czyli hormonów szczęścia. Prostą, ale bardzo ważną kwestią jest uśmiech. Śmiej się jak najczęściej, rób rzeczy, które sprawiają Ci radość, znajdź sobie kreatywne hobby i czerp z życia jak najwięcej. Bardzo ciekawą opcją, której bliżej się przyjrzymy jest masaż tajski, który odpręża, relaksuje i sprawia, że czujemy się wypoczęci.

Masaż tajski w walce ze stresem

Jego początki sięgają 500 r.p.n.e. co też sprawiło, że masaż tajski wielokrotnie ewoluował, a jego technika stawała się coraz bardziej dopracowana. Jest on odpowiedni w szczególności dla osób, które wiodą stresujący tryb życia i pracują w ciężkich warunkach zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Klasyczny masaż jest oparty na połączeniu jogi i akupresury, co oznacza, że wprowadza umysł w stan głębokiej relaksacji. Co istotne już po pierwszej sesji, następuje znaczna poprawa. Masażysta rozluźnia napięcie i sprawia, że czujemy się szczęśliwsi.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *