Zdrowie i Uroda

Sposoby na zdrowe paznokcie i piękne zadbane dłonie

Sposoby na zdrowe paznokcie i piękne zadbane dłonie

Co tak naprawdę jest wizytówką zadbanej kobiety? Piękne i ułożone włosy, elegancki wybór, a może dłonie? Jak się okazuje z badań, mężczyźni nie zwracają uwagi na biust, oczy czy sylwetkę, a na początku patrzą na.. dłonie! Bo to one są znakiem, czy kobieta potrafi o siebie zadbać, dlatego warto tutaj stosować kilka tricków, które pomogą z utrzymaniu zdrowego wyglądu.

Sposoby na piękne dłonie - farmonaprofessional.pl

Dłonie z pozoru wydają się przyjemną częścią ciała do pielęgnacji. Jednak kobiety, które walczą z suchością skóry, różnymi chorobami czy nawet alergią, powiedzą, że jednak nie jest tak łatwo, jak sobie myślimy. Zwykły krem do nawilżania okazuje się niewystarczający, jak zatem pielęgnować delikatną skórę i zachować zdrowy wygląd? O to zapytaliśmy kosmetologa z dużym doświadczeniem.

„Nie tylko paznokcie i kobiety zaczynają to rozumieć. Panie, które zgłaszają się do mnie na zabiegi, proszą o złote metody i zabiegi, które będą poprawiać też wygląd skóry na dłoniach. Jakby nie patrzeć, to one mówią wiele o wieku, wykonywanej pracy czy obowiązkach domowych. Chyba każdy widział dłonie Madonny, które pokazują jej prawdziwy wiek, gdy jej twarz jest nieruchoma, bez zmarszczek. Tak – to jest ta pułapka. Dlatego doradzam różne rękawiczki nawilżające i rewitalizujące skórę, a także masaże, maski i olejki, które wygładzają skórę i świetnie pomagają w utrzymaniu balansu wodnego w organizmie. Co do paznokci – tutaj tez mamy duży wybór, klasyczny manicure, hybrydę, żele, akryle lub naturalną płytkę, która jest pomalowana tylko ochronnym lakierem. Zawsze powtarzam moim klientkom, żeby nie poddały się i cały czas stosowały zabiegi, które polecam. W ten sposób utrzymają świetną kondycję przez lata.”

doradza Pani Justyna, która od lat proponuje różne zabiegi dla dojrzałych kobiet.

Wystarczą odpowiednie kosmetyki i regularne ich stosowanie

Jak też Pani Justyna mówiła – obecne możliwości kosmetologii są nieograniczone. Można stosować zabiegi w gabinetach kosmetycznych, ale też wiele z nich stosować w domu. Wystarczy tylko, że będziemy sięgać po odpowiednie produkty. Peelingi, maski czy rękawiczki – to wszystko znajdziemy w drogeriach internetowych w bardzo dobrych cenach. Taką metodą zadbamy o delikatną skórę na dłoniach. Co do paznokci. Jedne kobiety wolą oddać się w ręce doświadczonych manicurzystek, inne w domowym zaciszu dbają o płytkę paznokci, stosując lakiery ochronne czy te z kolorem. Wszystko to jest dobre – bo stosowanie zabiegów jest zdecydowanie lepsze od ich unikania. Jednak też nie można się ograniczać tylko do kremu do rąk, szczególnie gdy ręce ciągle „pracują”, zmywają naczynia, piorą i wykonują ciężkie czynności.

Farmonaprofessional.pl

Udostępnij