Ślub i WeseleTransport i Motoryzacja

Transport gości weselnych – wynajęcie autokaru

Transport gości weselnych – wynajęcie autokaru

ComfortClass

Organizacja ślubu i wesela to dość złożony proces. Poza załatwieniem wszelkich formalności, zarówno urzędowych, jak i tych, związanych z wynajęciem sali i fotografa, ustaleniem menu czy zakupem ubrań i dodatków, nie można również zapomnieć o komforcie gości weselnych. Mając sporządzoną listę zaproszonych osób, warto przeanalizować, czy wszyscy będą mieli czym dotrzeć na naszą uroczystość.

Często zdarza się tak, że miejsce, w którym odbywa się ślub (kościół, urząd) dzieli od sali weselnej dłuższy odcinek drogi. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że część osób przyjeżdża z daleka, nie wszyscy dysponują własnym autem, a wśród zaproszonych może być też sporo osób starszych. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas wynajęcie autokaru. Koszt takiej usługi leży oczywiście po stronie państwa młodych, jednak pamiętajmy, że zapewnienie wygody i poczucia komfortu gościom to absolutny obowiązek organizatorów uroczystości.

Na rynku działa wiele firm, które oferują transport gości weselnych. Wynajmujemy więc autokar, ustalamy wcześniej, o której godzinie i skąd będzie odjeżdżał i informujemy o tym zaproszone osoby. Dotarcie na uroczystość to jednak nie wszystko. Nie zapominajmy, że wesele to zabawa, na której niemal zawsze pojawia się alkohol, dlatego z pewnością także osoby posiadające własne auto będą wolały wrócić innym środkiem transportu. Zamawianie taksówek, szczególnie w przypadku dłuższych tras, to spore obciążenie finansowe, na które nie wypada narażać gości. Dobrze więc zadeklarować im jeszcze przed weselem, że będą mieć zapewniony bezpieczny powrót do domu i nie muszą się w tej kwestii o nic martwić.

Ponieważ niektórzy lubią zabawę do białego rana, zaś inni wychodzą z imprezy zaraz po północy, warto umówić się z firmą, od której wynajmujemy autokar na wesele, żeby odjazd następował nie jeden, a dwa lub nawet trzy razy w ciągu całej nocy np. (np. o 1.00, 3.00 i 5.00). Informujemy wtedy gości o „rozkładzie jazdy” i każdy ma możliwość powrotu, o której mu najbardziej odpowiada. Dobrze jest również ustalić z kierowcą dokładne trasy przejazdu, by każdy gość został odwieziony pod sam dom.

ComfortClass - Wynajem autokarów, autobusów i busów

Udostępnij