Zdrowie i Uroda

Transport medyczny Kraków – do kogo zwrócić się o pomoc?

Transport medyczny Kraków – do kogo zwrócić się o pomoc?
Transport medyczny Kraków – do kogo zwrócić się o pomoc

Coraz więcej osób choruje i bardzo często zdarza się, że głównie starsze osoby, które już nie mają na tyle siły żeby mogły same przejechać do szpitala potrzebują, żeby ktoś je przewiózł. Zdarza się również, że dzieci nie mają czasu albo mieszkają daleko i nie ma możliwości pomocy takiej starszej osoby. Pomagając właśnie takim osobom powstał transport medyczny, który to ma na celu przewożenie ludzi z punktu A do punktu B.

Transport medyczny – opis

Jest to po prostu przejazd karetką z jednego punktu do drugiego, zazwyczaj jest to przewóz osoby starszej do szpitala. Każda osoba, nawet indywidualna może wykupić taką usługę przejazdu, w której przyjedzie po nią samochód, a następnie zostanie ona przetransportowana do miejsca docelowego. W ramach transportu medycznego można znaleźć:

  • przewóz osób niepełnosprawnych, a także pacjentów pomiędzy placówkami medycznymi, szpitalami czy też przychodniami,
  • przewóz osób na badanie, a także po badaniu do domu,
  • przewóz osób starszych do domu opieki,
  • przewóz osób chorych do praktycznie wszystkich miejsc w Polsce jak i całej Europie,
  • przewożenie osób odbywa się 365 dni roku, czyli niezależnie od świąt czy też niedziel, taki transport medyczny jest prowadzony.

Transport medyczny Kraków

Jeśli chodzi o przewożenie ludzi w mieście jakim jest Kraków to najbardziej popularną i najlepszą firmą jest Krakowska Grupa Ratownicza. Zapewniają oni w swojej ofercie, że zespół ratowników to minimum 2 osoby, a także pozwalają na przejazd bliskiej osobie wraz z chorym. Oferują oni również transport na terenie Krakowa, całej Polski, a także mają w swojej ofercie transport międzynarodowy.

Podsumowując, transport medyczny to jest po prostu przewóz osób z punktu A do punktu B i każdy może zamówić taki przejazd. Jest on wykorzystywany do przewożenia osób chorych i starszych, które mają problem z transportem. W Krakowie najbardziej znana firma to Karkowska Grupa Ratownicza, która oferuje bardzo szeroki wachlarz usług dotyczących transportu medycznego.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *