Turystyka i Rekreacja

Weekend w Lublinie. Jakie atrakcje oferuje miasto

Weekend w Lublinie. Jakie atrakcje oferuje miasto

Lublin jest miastem, które odwiedza coraz większa liczba turystów. Ta stolica województwa przyciąga bogactwem naturalnym, ale i ciekawymi atrakcjami oraz dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Dlatego weekend w tym miejscu, może okazać się świetnym sposobem na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Zobacz, co przez te trzy dni można robić po wschodniej części Polski.

Czy wiecie, że Lublin jest dziewiątym miastem w Polsce pod względem populacji? Wydawać by się mogło, że w takim razie każdy powinien je znać, jednak dopiero od niedawna ta okolica stała się modną bazą wypadową na weekend. Polaków (i nie tylko, bo coraz więcej obcokrajowców wybiera Lublin na swoją destynację) zachwyca architektura miejsca, lokalne atrakcje, zabytki, a także bliskość do natury. Bez wątpienia w tym mieście po prostu nie można się nudzić. Chcesz zobaczyć, co możesz odkryć w Lublinie? Przygotuj sobie wolny weekend i podążaj naszymi wskazówkami.

Lublin od strony natury

Zaletą wschodniej części naszego kraju jest czysta i nieskażona natura, czego brakuje w centralnej Polsce. Możemy odwiedzić powstające winiarnie, które oferują całkiem smaczne trunki dla dorosłych, parki, polany czy nieskażone ludzką ręką tereny z jeziorami, Czasami nie trzeba oddalać się na długie kilometry od Lublina, żeby odwiedzić takie właśnie miejsca i się w nich zakochać. Ale, szukając atrakcji w centrum miasta, blisko hotelu, możemy skupić się między innymi na:

Ogród botaniczny – w którym powstają najpiękniejsze zdjęcia natury. Można tutaj przesiadywać godzinami i człowiek nie ma dosyć!
Zamek w Lublinie – Tutaj warto poświęcić nieco więcej czasu, aby poznać jego niezwykle interesującą historię i zagłębić się w jego architekturę. Jest to atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci!
Liczne muzea – Wsi Lubelskiej, Państwowe Muzeum na Majdanku, Muzeum Literacke im. Józefa Czechowicza i wiele innych. Atrakcja nie tylko dla osób, które lubią historię i odkrywanie tego, co już minęło.

Nie można zapominać również o takich atrakcjach jak Pałac Sobieskich, Brama Grodzka, Pałac Potockich czy chociażby Piwnica pod Fortuną. Jak możecie się domyślać, to tylko początek długiej listy atrakcji, jakie czekają na Was w Lublinie. Na koniec może się okazać, że weekend to stanowczo za krótko, aby wszystko zobaczyć i będzie to wymówka do kolejnych odwiedzin we wschodniej części Polski. Co zapewne poczynicie z wielką satysfakcją.

Świetny dojazd, dużo rzeczy do zobaczenia i baza noclegowa (z tego miejsca serdecznie polecam Hotel Huzar należący do grupy HoteleAMW) – to działa jak wabik do tego miasta, dlatego nie zwlekaj i czym prędzej zaplanuj sobie najbliższe dni wolne i zacznij odkrywać piękno ściany wchodniej.

Udostępnij