Gastronomia i HotelarstwoUGSA.PL

Włoski klimat w Krakowie

Włoski klimat w Krakowie

Jeśli chcielibyśmy choć na chwilę przenieść się do słonecznych Włoch, to wcale nie musimy daleko szukać – wystarczy, że wybierzemy się do jednej z włoskich restauracji znajdujących się w Krakowie. A takich lokali już przy samym Rynku Głównym jest co najmniej kilka! Kraków idealnie nadaje się do otworzenia włoskiej restauracji.

Wąskie brukowane uliczki, winorośl pnąca się po murach, stare, renesansowe zabytki, zaułki, romantyczne zakątki – wszystko to przypomina włoskie miasteczka położone w Toskanii. Być może Kraków nie pochwali się polami lawendy i słonecznika, niemniej jednak znajdziemy tu wiele urokliwych miejsc, w których choć na chwilę przeniesiemy się na wzgórza awentyńskie. Jeśli nawet turystyczny Kraków nie pozwoli nam wczuć się we włoski klimat, to jeśli spróbujemy prawdziwych włoskich potraw serwowanych przez najlepszych szefów kuchni, to na pewno zapomnimy o otaczającym nas świecie. W Krakowie pracują najlepsi kucharze, również włoskiego pochodzenia, którzy chcą swych klientów zachwycić cudownościami serwowanymi na talerzu.

A kuchnia włoska w Krakowie ma naprawdę znakomite oblicze. Dobre włoskie restauracje dbają bowiem o to, by sprowadzać lokalne produkty prosto z Italii. Dzięki aromatycznej oliwie z oliwek, ziołom i winie potrawy serwowane w Krakowie smakują jak w bistro w Rzymie. Jeśli spróbujemy znakomitego carpaccio, jednej z włoskich past, tiramisu, czy innych znakomitych, sztandarowych włoskich potraw, to od razu przekonamy się, dlaczego kuchnia włoska jest najsłynniejsza na świecie.

Poza tym właściciele włoskich restauracji w Krakowie dbają również o to, by wystrój lokali i atmosfera w nich panująca oddawała włoski klimat. Przekraczając progi takiego lokalu poczujemy się jak w starożytnej Italii, pełnej aromatów i śmiechu. Można się rozmarzyć i wyobrazić sobie, że oto przenieśliśmy się na chwilę do tego kraju. A jeśli jeszcze spróbujemy wyjątkowych potraw włoskich w jednej z najlepszych włoskich restauracji w Krakowie, od razu poczujemy się jak w niebie.

restauracja kraków rynek

Udostępnij