UGSA.PLZdrowie i Uroda

Zadbaj o stopy przed przyjściem lata

Zadbaj o stopy przed przyjściem lata

Pielęgnacja stóp - Farmona Professional

Przyszła wiosna, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się lato. Szczególnie zadowolone będą Panie, które w końcu ze swojej szafy będą mogły wyciągnąć swoje zwiewne sukienki. Do nich z kolei najbardziej będą pasować odkryte buty. Jeśli Twoje stopy nie są gotowe na lato, to koniecznie zacznij o nie dbać już teraz.

Zabieg idealny dla stóp

Pielęgnacja stóp powinna rozpocząć się w profesjonalnym gabinecie, w którym wykonasz zabiegi takie jak na przykład kwas na stopy. Jest to bardzo innowacyjny zabieg, dzięki któremu osiągniesz profesjonalny pedicure. Użyte kwasy z łatwością zmiękczą zrogowaciały naskórek. Taki zabieg nie tylko ma właściwości upiększające, ale także lecznicze. Zabieg składa się z pięciu etapów. Pierwszy z nich to moczenie stóp w wodzie, w którym znajduje się preparat. To dzięki niemu naskórek staje się miękki. W drugim etapie na stopy nakładamy preparat kwasowy za pomocą specjalnych płatków. Po tym etapie powstaje coś w rodzaju maski do stóp, którą zdejmujemy za pomocą specjalnego przyrządu. Kolejnym etapem jest starcie pozostałości naskórka. Na samym końcu należy zaaplikować krem, który nawilży nasze stopy.

Piękne stopy w Twoim domu

Niestety czasem jesteśmy tak zabiegane, że nie mamy nawet czasu aby wyskoczyć na zabieg do kosmetyczki. Jeśli jednak chcesz zadbać o swoje stopy, zrób to w domu. Na początku wykonaj peeling, który pomoże Ci pozbyć się zrogowaceń naskórka. Oczyszczanie stóp będzie także dobrym podłożem do wykonania dalszych zabiegów. Pamiętaj aby wyposażyć się w tarkę, dzięki której będziesz mogła samodzielnie pozbyć się zrogowaceń. Wykonuj także masaż stóp, który poprawi krążenie kończyn i odpręży całe ciało. Dodatkowo regularnie możesz wykonywać specjalną, oczyszczającą kąpiel stóp. Wystarczy, że do ciepłej wody dodasz dowolnie ocet jabłkowy, sól morską czy też olejki o ulubionym zapachu. Dzięki temu nie tylko wykonasz idealny zabieg dla swoich stóp, ale także unoszący się zapach pozwoli Ci się zregenerować. Teraz już jesteś gotowa na lato!

Pielęgnacja stóp

Udostępnij