Zdrowie i Uroda

Jak walczyć z alkoholizmem? Leczenie w prywatnym ośrodku

Jak walczyć z alkoholizmem? Leczenie w prywatnym ośrodku

Osoby, które są uzależnione od alkoholu mają do wyboru bogatą ofertę miejsc, w których się mogą poddać leczeniu. Alkoholizm to choroba, która wywołuje bardzo negatywne skutki. Dlatego najlepiej jak najwcześniej podjąć odpowiednie leczenie.

Gdzie leczyć alkoholizm?

Uzależnienie od alkoholu wywołane jest psychiczną oraz fizyczną zależnością od takiej substancji jak alkohol. Osoba chora nie jest w stanie sobie sama poradzić ze skutkami swojego picia, zwłaszcza jeśli jest w zaawansowanym stadium tej choroby. Dlatego warto znaleźć miejsce, w którym będzie ona mogła poddać się leczeniu, a także zminimalizować pojawiające się objawy chorobowe. W Polsce leczyć się można zarówno bezpłatnie, co jest opłacane z Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i można się leczyć w różnego rodzaju stacjonarnych ośrodkach leczenia alkoholizmu, które najczęściej wymagają wniesienia odpowiednich opłat.

Ośrodek leczenia alkoholizmu

Stacjonarny ośrodek leczenia alkoholizmu to miejsce, które oferuje całodobową opiekę, a także odpowiednio dobraną terapię. Leczenie alkoholizmu w tej formie przebiega bardzo efektywnie, a sama terapia jest bardzo intensywna, aby szybko mogła przynieść oczekiwane efekty. Długość terapii zależna jest od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Jednakże najczęściej trwa ona od czterech do nawet dwunastu tygodni. Jej średni czas trwania to od sześciu do ośmiu tygodniu i zależy od szybkości uzyskiwanych przez pacjenta efektów.

Zalety stacjonarnego leczenia

Leczenie stacjonarne w ośrodku leczenia alkoholizmu posiada szereg zalet. Przede wszystkim w tym miejscu pacjent ma zapewnioną całodobową opiekę lekarza, psychologa oraz terapeuty. W każdej chwili może skorzystać z pomocy tych osób, a także skupić się na zerwaniu z nałogiem. Będąc w ośrodku nie jest się narażonym na konieczność brania udziału w różnego rodzaju spotkaniach towarzyskich, na których serwowany jest alkohol. Natomiast osoba uzależniona uczestniczy we wszelkiego rodzaju warsztatach oraz zajęciach, które mają ją wspomóc w zerwaniu z nałogiem.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *