Budownictwo i AranżacjaRóżne i InneUGSA.PL

Jakie są trendy dekoracji wnętrz na sezon wiosna-lato 2018?

Jakie są trendy dekoracji wnętrz na sezon wiosna-lato 2018?

fotoobraz na płótnie

Aranżacja wnętrza nigdy nie jest łatwa, zwłaszcza, gdy chcemy sprostać najnowocześniejszym trendom modowym. Pod uwagę musimy wziąć więc obowiązującą kolorystykę, wzornictwo, a także dodatki dekoracyjne, a potem stworzyć z tego wszystkiego własną unikalną całość. Jakie są trendy w dekoracji wnętrz modnymi dodatkami na sezon wiosna-lato 2018?

Florystyka przede wszystkim

Projektanci wnętrz polecają motywy kwiatowe. Roślinne desenie będą obowiązywały w rozmiarze XXL. Duże roślinne wzory będą gościły na tapetach, obrazach i tkaninach. Zdominują wnętrza stylistycznie, zamieniając domy i mieszkania w tropikalną dżunglę. Najpopularniejsze będą w 2018 roku rośliny egzotyczne. Do idealnych należą palmy, bananowce czy ananasy. Warto więc zastanowić się nad zasłonami, roletami czy poszewkami na poduszki. Ciekawym uzupełnieniem będzie też obraz ze zdjęcia na płótnie. Zdjęcie palmy z egzotycznej podróży przypomni o przygodach i podkreśli modny styl domu.

Rzemiosło rodem z Afryki

Afrykańskie motywy to jest przede wszystkim styl kolonialny. Jednak w 2018 roku kolonializm połączy się z minimalizmem. Idealne będą afrykańskie dodatki do nowoczesnych wnętrz takie jak: wyplatane kosze, a także gliniane misy czy figurki stylizowane na afrykańskie rękodzieło. Niezbędne okażą się także obrazy drukowane na płótnie z motywem rodu z serca Afryki. Warto więc przejrzeć swoje zasoby fotograficzne i pomyśleć o takim dodatku dekoracyjnym.

fotoobraz na płótnie

Fotografie na płótnie

Trzeba też zwrócić uwagę na same obrazy drukowane na płótnie, które doskonale pasują niemal do każdego wnętrza i stylu. Fotografie na płótnie podkreślają nowoczesny styl, a jednocześnie są nostalgicznym wspomnieniem klasyki. Płótno nadaje im swoistego uroku i nawiązuje do starych czasów. Fotoobraz na płótnie jest wyjątkowo urokliwym dodatkiem do eleganckich wnętrz. Można go wykonać z własnej fotografii lub kupić gotowy – a wybór jest naprawdę duży. Warto pamiętać, że zdjęcie bazowe do takiej dekoracji musi być bardzo wysokiej jakości i wykonane w odpowiedniej rozdzielczości.

Udostępnij