Gastronomia i HotelarstwoTurystyka i RekreacjaUGSA.PL

Weekend nad morzem

Weekend nad morzem

Co roku w wakacje całą Polskę ogarnia urlopowy szał. Legendami obrosły polskie plaże, na których w popołudniowych godzinach trudno o wolne miejsce. Noclegi, pożywienie i atrakcje są nieproporcjonalnie drogie. Na plażach pełno jest pijanej młodzieży, która śmieci, zachowuje się głośno i bywa agresywna. Czy to prawda? Nie do końca.

W większości przypadków mamy takie wakacje, na jakie sobie zasłużyliśmy. Wystarczy zawczasu poświęcić kilka godzin na dokładne zaplanowanie urlopu aby w przyszłości uniknąć sporych rozczarowań. Jak można zaplanować urlop?

Przede wszystkim trzeba zapomnieć o najbardziej obleganych przez turystów miejscowościach. Tam rzeczywiście ceny mogą być sporo wyższe niż w pobliskich, nie tak popularnych miejscowościach. Wprawdzie polska linia brzegowa nie jest zbyt długa, ale bez problemu można znaleźć na niej zapomniane przez turystów wioski i miasteczka, w których jest nie mniej malowniczo niż w nadmorskich centrach turystycznych.

Zapomnij o samochodzie. Co roku pod koniec weekendu prowadzące znad morza na południe autostrady stają się nieprzejezdne. Nie warto marnować urlopu na wielogodzinne stanie w korkach. Czemu by nie pojechać pociągiem, zabrać rower i sakwy i wyruszyć na wędrówkę rowerem? Po drodze można zapewnić sobie nocleg w malowniczych wioskach lub np. na Helu. Hel jest to idealne miejsce na wakację i niezwykle interesujące ze względu na swoją topografię. Warto jednak przed przyjazdem zarezerwować sobie odpowiednio szybciej hotel gdyż jest to miejsce oblegane w lecie przez turystów. Polecam osobiście  Hotel Cassubia w którym w niskiej cenie możemy spędzić niezapomniany weekend.

Warto też pamiętać, że najpopularniejsze plaże są zawsze pełne ludzi. Niestety, gdzie ludzie tam zazwyczaj pozostają po nich śmieci. Po każdym plażowaniu należy bardzo dokładnie posprzątać o sobie. Niedopuszczalne jest zostawienie nawet najdrobniejszego papierka, nawet nie mówiąc o szkłach czy kapslach, o które warto skaleczyć bosą stopę.

Podróżując z dziećmi koniecznie nauczmy je dobrych manier. Dokazujące i krzyczące maluchy niejednemu już popsuły wyczekiwany wypoczynek. Zachowanie dzieci może być dla innych irytujące, nawet jeśli tobie wydaje się w porządku. Plażujmy tak, by nikomu nie przeszkadzać. Jeśli zdarzy się, że sąsiad z ręcznika obok zwróci uwagę na nasze zachowanie nie reagujmy ostro. Wszyscy maja prawo wypoczywać w spokoju.

Udostępnij