Handel i UsługiRóżne i Inne

Naturalne suplementy diety dla naszego czworonoga

Naturalne suplementy diety dla naszego czworonoga

Tukan24.pl - internetowy sklep zoologiczny

Każdy właściciel psa doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak trudne jest podanie czworonogowi jakiejkolwiek tabletki. Niektóre psy są tak źle nastawione do leków, że są w stanie nawet ugryźć! Z drugiej jednak strony każdy świadomy właściciel pragnie, aby jego ulubieniec cieszył się zdrowiem i nienaganną kondycją. Suplementacja nie zawsze jest jednak konieczna. Często szereg pełnowartościowych składników odżywczych znajduje się w naturalnych produktach żywnościowych, którymi nasz pupil na pewno będzie się chętnie zajadał. Oto kilka propozycji, które przygotowaliśmy chcąc nieco przybliżyć Wam możliwości wprowadzenia różnorodności do diety Waszych psów.

Przede wszystkim oleje!

Bynajmniej nie powinien to być jednak taki olej, jakiego większość osób wciąż używa do smażenia w swojej kuchni. Jest on niezdrowy, nie dostarcza naszemu pupilowi żadnych składników odżywczych, ale za to jest bogaty w puste kalorie, które zamiast poprawić zdrowie i kondycje psa uwarunkują wzrost tendencji do nadwagi.

Wśród korzystnych dla psa olejów, które powinny znaleźć się w jego diecie swoje miejsce uplasowały:

  • oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia
  • olej kokosowy – jego właściwości doskonale radzą sobie nawet ze wszelkimi objawami skórnej alergii, dlatego warto o tym pamiętać
  • olej z siemienia lnianego
  • olej z wątroby rekina (tran)
  • olej z pestek dyni
  • olej z pestek winogron

i wiele, wiele innych, o czym można przeczytać na licznych stronach internetowych poświęconych nie tylko diecie dla czworonogów, ale także i dla ludzi, ponieważ w ich codziennym planie żywieniowym takie oleje również są niezwykle ważne.

Warto podawać również jajka

Okazuje się, że surowe jajko dostarcza do organizmu ogromnej ilości witamin, minerałów i białka. Sparzone jajo można podawać nawet raz w tygodniu. Jego dobroczynne działanie zostanie zaobserwowane chociażby po sierści, która stanie się zdrowsza, bardziej gładka i lśniąca.

Półtłusty twaróg

Dieta naszego czworonoga również powinna być zbilansowana, dlatego pod żadnym pozorem nie powinno się tego bagatelizować! Do organizmu psa trzeba dostarczać odpowiedniej ilości wapnia i białka a jego największe pokłady znajdują się w nabiale. Właśnie dlatego warto raz na jakiś czas urozmaicić psi posiłek odrobiną białego twarogu, który doda mu energii na cały dzień.

Ryby

Są bogate w liczne witaminy i minerały, ale przede wszystkim też w kwasy Omega3 i Omega6, które warunkują dobrą kondycję nie tylko ludzi, ale również psów. Kwasy te poprawiają pracę serca, kości, mięśni a nawet układu odpornościowego.

Warto też pamiętać o doborze odpowiedniej karmy

Wybór na rynku jest ogromny a różnice cenowe jeszcze większe. Nie są one jednak bezpodstawne. Dobrej jakości karma jest nie tylko wydajniejsza, ale przede wszystkim również bogatsza w produkty pochodzenia zwierzęcego, witaminy, minerały i wiele innych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu psa. Warto również dowiedzieć się czegoś więcej na temat diety BARF, która jest dla czworonogów prawdziwą bombą odżywczą.

Tukan24.pl

Udostępnij