Handel i Usługi

Ochrona PPOŻ – jak ją właściwie zapewnić w pracy?

Ochrona PPOŻ – jak ją właściwie zapewnić w pracy?

Ochrona pracowników w czasie pracy to obowiązek zakładu pracy. Jest to unormowane odpowiednim przepisami, szczególnie jak chodzi te dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Bez odpowiedniego wyposażenia zakładu może ona nawet zostać zamknięty, a przede wszystkim w bardzo znaczny sposób naraża życie i zdrowie swoich pracowników.

Co mówią przepisy o ochronie PPOŻ

Ochrona PPOŻ w pracy to konieczność zapewniania przez zakład pracy odpowiedniego wyposażenia. Do najważniejszych zalicza się na pewno takie produkty jak gaśnice oraz odpowiednio zaopatrzone apteczki. Najczęściej spotykanym typem gaśnicy jest gaśnica proszkowa, która ma szeroki zakres zastosowań. Przepisy regulują, ile gaśnic powinno znajdować się w zakładzie pracy i jak powinny one zostać rozmieszczone. Ponadto bywa, że ze względu na stosowane w danym zakładzie pracy materiały konieczne jest zastosowanie ich innych rodzajów, jak na przykład gaśnice pianowe. Najczęściej stosowana jest wówczas szafka na gaśnicę, która umożliwia jej umieszczenie w miejscu, do którego wszyscy mają bezproblemowy dostęp. Apteczki zaś powinny być odpowiednio wyposażone we właściwe materiały opatrunkowe również dostosowane do rodzaju wykonywanych prac. Jeżeli bowiem w zakładzie pracy pracownicy w większym stopniu narażeni są na przykład na poparzenia, apteczka powinna zawierać odpowiednie produkty, przydatne w sytuacji wystąpienia takiego zagrożenia. Powinny być one na bieżąco uzupełniane, jednakże możliwość dokupienia samego wyposażenia apteczki sprawia, że nie jest to żadnym problemem.

Jak dobrze zaopatrzyć się z produkty ochronne

Odpowiednią ochronę pracowników zapewnia także właściwie dobrana odzież ochronna. Obuwie, ubrania czy przedmioty służące do ochrony różnych części ciała pozwalają bez problemu uniknąć wielu wypadków przy pracy. Elan Vital to jedno z tych miejsc, gdzie firmy mogą bez problemu skompletować całe niezbędne do ochrony swoich pracowników wyposażenie, poczynając od odpowiedniego ubrania, poprzez przedmioty takie jak gogle ochronne, na profesjonalnej ochronie PPOŻ jak gaśnice czy węże do hydrantów kończąc.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *