Transport i Motoryzacja

Złomowane aut – na dieslu czy benzynie zarobimy więcej?

Złomowane aut – na dieslu czy benzynie zarobimy więcej?

Stare samochody, które już nie dadzą się naprawić najlepiej jest zezłomować. Z tym problemem, praktycznie, każdy prędzej czy później musi się zetknąć. Złomowanie aut to najlepszy sposób na pozbycie się pojazdów zepsutych, takich, które trudno jest uruchomić. Poprzez złomowanie aut można pojazd wyrejestrować i tym sposobem pozbyć się niepotrzebnego problemu.

Opłaty za kasację pojazdów

Zgodnie z przepisami prawa, oddanie samochodu na auto złom wiąże się z otrzymaniem, za pojazd, pewnej sumy pieniędzy. Wysokość wypłaty za złomowanie auta zależy od rocznika samochodu, jego stanu i wagi. Większość kierowców twierdzi, że złomowanie aut z silnikiem diesla daje większe pieniądze aniżeli złomowanie auta z silnikiem na benzynę. Dlaczego są takie opinie? Uważa się bowiem, że silnik diesla waży więcej niż tradycyjny silnik benzynowy. Czy jest to prawda?

Cena, jaką płacą auto szroty za złomowane pojazdy, na ogół wynosi 1 zł za kilogram wagi złomowanego pojazdu. Zatem normalnym jest, że duży samochód z silnikiem diesla będzie ważył więcej aniżeli mały z silnikiem na benzynę. Przez ten fakt w pierwszym przypadku zarobimy więcej aniżeli w drugim.

Wszystko zależy od danej sytuacji

Kasacja pojazdu w każdym przypadku może tworzyć inną sytuację. Oczywiście za złomowanie samochodu otrzymuje się pieniądze i za pojazd większy z silnikiem diesla, który może być cięższy, otrzymuje się większe pieniądze. Uważa się też i jest to sprawdzone w praktyce, że części samochodów diesli są cięższe i większe aniżeli pojazdów napędzanych benzyną. Jednak zauważyć należy, że oddany na szrot samochód, który nie zawiera 90% swojej masy własnej, już traci na wartości. W takim przypadku, bez względu, czy jest to diesel czy pojazd na benzynę, może okazać się, że ten drugi będzie miał większą wartość na szrocie niż pierwszy, bowiem pojazd na benzynę ważył 100% swojej wagi, a diesel ledwo 90%.

Podsumowując

Kasacja pojazdu z silnikiem diesla generalnie pozwoli zarobić więcej swojemu właścicielowi, aniżeli kasacja pojazdu napędzanego benzyną. Jednak taka sytuacja może mieć miejsce, ale nie w każdym przypadku.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *