Transport i Motoryzacja

Na co uważać kupując na szrocie?

Na co uważać kupując na szrocie?

Ceny części samochodowych z roku na rok idą w górę. Nic więc dziwnego, iż coraz więcej klientów poszukuje alternatywnych do renomowanych serwisów miejsc zakupu części zamiennych. Wiele podzespołów znaleźć można na stacjach demontażu pojazdów samochodowych zwanych popularnie szrotami. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się więcej.

Na co zwrócić uwagę, kupując na szrocie?

Przy zakupie każdej części samochodowej na szrocie należy sprawdzić, czy pasuje ona do naszego samochodu. Może się bowiem okazać, że część tej samej marki pozornie pasująca pozyskana została ze starszego modelu, gdzie wymiary były inne. Kolejną sprawą jest zakup felg, już podczas zakupu należy je dokładnie obejrzeć. Jeśli zauważymy pęknięcia czy poważne zadrapania wgłębne należy odstąpić od zakupu – nie uda się już wyważyć takiej felgi.

Dużą czujność należy zachować kupując na szrocie fotele, wewnętrzne półki czy lusterka. Wiele takich elementów pochodzi z samochodów angielskich, dostosowanych do ruchu lewostronnego. Jeśli układ lusterka wydaje się podejrzany zaś fotel lewy nie ma regulacji wysokości to znak, że nie należy dokonywać takiego zakupu. W przypadku silnika, którego przed zakupem ocenić nie możemy, ważną sprawą jest szybkie sprawdzenie czy w ogóle działa. Profesjonalny szrot zazwyczaj wyznacza kilka dni gwarancji, podczas których można jeszcze zwrócić niepasujące części.

Czym powinien się charakteryzować dobry autoszrot?

Szroty samochodowe mają różne opinie, jedne lepsze inne gorsze. Oceny nie biorą się znikąd, bowiem dobry autoszrot powinien spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim, na dobrym autoszrocie znajdziemy pomocną i wykwalifikowaną obsługę, która doradzi nam co do części i z korzyścią dla klienta dobierze mu pasujące modele podzespołów.

Kupowanie części samochodowych na szrocie ma wiele zalet. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule https://mamauto.pl/zalety-kupowania-czesci-samochodowych-na-szrocie/

Ważną sprawą w funkcjonowaniu szrotów jest też bogactwo oferty. Jeśli dany punkt posiada nieliczne części zaledwie kilku marek raczej nie znajdziemy tam tego co nas interesuje. Ważne by szrot miał duży obrót, obsługiwał wiele marek i modeli tego samego auta, wówczas szansę na znalezienie potrzebnych części, a zarazem niższą cenę rosną.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *