Transport i Motoryzacja

Zimowy urlop samolotem? Przygotuj samochód na dłuższy postój

Zimowy urlop samolotem? Przygotuj samochód na dłuższy postój

Zima jest czasem, w którym wiele osób pragnie uciec od szarej i chłodnej rzeczywistości. Dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki do ciepłych krajów. Nawet tydzień spędzony w odmiennym klimacie jest w stanie sprawić, że po powrocie w człowieka wstąpi nowa energia do działania. Jak wiadomo, na lotnisko najwygodniej jest się dostać zazwyczaj własnym samochodem. Jest to całkiem dobry pomysł, zwłaszcza że infrastruktura parkingowa jest całkiem nieźle rozwinięta.

Parkingi przy lotnisku i ich oferta

W przypadku największych portów lotniczych parking przy lotnisku podzielony jest na kilka stref. Pierwsza, tak zwana Kiss&Fly służy do szybkich pożegnań z bliskimi. W tej strefie nie można zaparkować samochodu pozostawiając go bez nadzoru. Druga strefa parkingowa umożliwia parkowanie auta na kilka godzin. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną odprowadzić swoich bliskich bezpośrednio do terminala. I wreszcie trzecia strefa parkingowa, która została stworzona z myślą o podróżnych parkujących samochody na kilka lub kilkanaście dni – na tyle, ile trwa wyjazd. Jak przygotować się do takiego parkowania?

Który parking wybrać i jak przygotować samochód?

Kluczową kwestią będzie wybór parkingu. Parking przy lotnisku przeważnie jest droższy niż parking nieopodal lotniska. Zasada jest prosta – im bliżej do terminala lotniczego, tym drożej. Przed pozostawieniem samochodu na parkingu trzeba koniecznie sprawdzić czy działa system alarmowy. Niektórzy zostawiając samochód na tak długi czas bez bezpośredniego nadzoru decydują się na montaż dodatkowych zabezpieczeń. Zima to specyficzny czas, gdy temperatury sięgają często poniżej zera. W takich warunkach uszczelki przy drzwiach mogą przymarznąć. Przed wyjazdem warto je posmarować specjalnym preparatem, co z pewnością ułatwi otworzenie drzwi po powrocie. Zostawiając samochód na parkingu warto także uprzątnąć wszelkie drobiazgi z widocznych miejsc, które mogłyby skusić ewentualnego złodzieja. Tak przygotowany samochód może bezpiecznie czekać na powrót właściciela.

Jeśli szukasz miejsca parkingowego to koniecznie sprawdź ofertę EUROParking Balice

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *