Zdrowie i Uroda

Słabe i wypadające włosy – jak sobie poradzić?

Słabe i wypadające włosy – jak sobie poradzić?

Wypadanie włosów to bardzo powszechny problem, z którym zmaga się obecnie coraz większa liczba kobiet. Każdego dnia traci się około 100 włosów, co jest całkowicie normalne, jednak jeśli włosy wypadają garściami, należy czym prędzej poznać przyczynę takiego stanu rzeczy, a także wdrożyć odpowiednie leczenie. Choć łysienie u kobiety nie przebiega tak drastycznie, jak u mężczyzn, to jednak słabe włosy wpływają na obniżenie poczucia własnej wartości. Czym jednak spowodowane jest wypadanie włosów i w jaki sposób można je wzmocnić?

Przyczyny wypadania włosów

Główną przyczyną wypadania włosów jest nieodpowiednia dieta uboga w składniki odżywcze, stres, depresja, przebyta choroba zakaźna, a także przyjmowanie takich leków jak niektóre antybiotyki oraz leki obniżające krzepliwość krwi i walczące z nadciśnieniem.

Odpowiednia dieta

Walka z nadmiernie wypadającymi włosami nie jest wcale taka prosta, ponieważ w pierwszej kolejności należy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Z codziennego menu należy wyeliminować tłuste pokarmy, słodycze, słone przekąski oraz wysoko przetworzone produkty, które oprócz pustych kalorii nie dostarczają organizmowi żadnych składników odżywczych. Na talerzu powinny natomiast znaleźć się świeże warzywa i owoce, produkty bogate w kwasy omega-3 takie jak ryby i oleje roślinne, a także pełnoziarniste produkty spożywcze, ponieważ zawierają one witaminy z grupy B, cynk oraz biotynę, które pomagają wzmocnić włosy.

Kosmetyki

Oprócz diety bardzo ważna jest również pielęgnacja, dlatego też warto zadbać o to, aby w łazience znalazł się szampon i odżywka przeznaczone do włosów słabych i wypadających. Bardzo dobrze sprawdza się również olejek rycynowy, ponieważ stymuluje on wzrost włosów. Jeśli jednak te produkty nie pomagają, warto sięgnąć po coś mocniejszego. Świetnie w tym przypadku sprawdza się preparat Radical (dostępny na stronie Farmona)kuracja przeciw wypadaniu włosów zawierający liczne ekstrakty roślinne, które pomagają zahamować proces wypadania włosów, a także stymulują wzrost nowych włosów. Po zaprzestaniu kuracji włosy z reguły nie zaczynają ponownie wypadać, jednak niezwykle ważne jest to, aby dbać o nie w odpowiedni sposób.

 

Udostępnij